Jedna z najočakávanejších funkcií pre nový Windows 11, príde nakoniec neskôr. Bude vám chýbať?

Windows 11 príde už 5. októbra. Jednu z najočakávanejších funkcií však nečakajte, nepríde.

windows 11 android aplikacie
Zdroj: Microsoft

Microsoft ešte v júni tohto roka oficiálne predstavil nový Windows 11 a krátko na to ho sprístupnil pre prvých testerov. Doposiaľ nebolo presne známe, kedy spoločnosť uvoľní Windows 11 aj pre širokú verejnosť. To sa však v týchto dňoch zmenilo a dnes už vieme, že nový operačný systém, oficiálne príde 5. októbra.

Spolu s oznámením oficiálneho uvoľnenia nového operačného systému pre širokú verejnosť, Microsoft informoval, že nový Windows 11 nepríde v plnej paráde, ako ho spoločnosť pôvodne predstavila.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zabudnite na Android aplikácie

Jednou z funkcií, ktorá vyčnievala nad ostatnými, bola natívna možnosť spúšťania Android aplikácií priamo v rozhraní počítača. Microsoft touto funkciou zaujal nielen technologických nadšencov, ale i širokú verejnosť, ktorá sa na túto funkciu nesmierne tešila. Bohužiaľ, spolu s oficiálnym uvoľnením „jedenástky“, táto funkcia nebude sprístupnenou.

Ako môžete nižšie čítať, tak prinesenie Android aplikácií na Windows sa posúva o niekoľko mesiacov neskôr. Spoločnosť bohužiaľ presne nešpecifikuje, kedy sa tak stane.

„Windows 11 prichádza s novým Microsoft Store prestavaným s úplne novým dizajnom, ktorý uľahčuje vyhľadávanie a objavovanie vašich obľúbených aplikácií, hier, relácií a filmov na jednom dôveryhodnom mieste. Tešíme sa na pokračovanie našej cesty prinášajúcej aplikácie Android pre Windows 11 a Microsoft Store prostredníctvom našej spolupráce s Amazon a Intel; začne sa ukážkou pre Windows Insider počas nasledujúcich mesiacov.“

Sklamanie je o to väčšie, že Microsoft o prinesení Android aplikácií na platformu Windows, hovorí už niekoľko rokov. Prvé zmienky o tomto projekte sa objavili ešte počas existencie a aktívneho vývoja Windows Mobile, resp. Windows Phone platformy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre