Je to oficiálne! Intel predáva spoločnosti Apple svoju smartfónovú modemovú divíziu za 1 miliardu amerických dolárov

Nedávne neoverené informácie sa tak definitívne potvrdili

Zdroj: Apple

Nedávne správy o akvizícii smartfónovej modemovej divízie Intelu spoločnosťou Apple sa oficiálne potvrdili. Gigant Apple spomínanú divíziu odkúpi za 1 miliardu amerických dolárov. Dohoda pritom zahŕňa nie len duševné vlastníctvo spoločnosti Intel a viaceré patenty, ale aj viac ako 2 tisícky zamestnancov, ktoré bude mať teraz pod palcom vedenie spoločnosti Apple.

Intel predáva až 17 000 patentov

Súčasťou celej smartfónovej modemovej divízie je aj množstvo patentov, ktorých číslo sa údajne vyšplhalo až na 17 000. Patenty sa zväčša zameriavajú na bezdrôtové technológie, ktorými sa práve táto divízia spoločnosti Intel zaoberala.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reakcia generálneho riaditeľa spoločnosti Intel

„Táto dohoda nám umožňuje zamerať sa na vývoj technológie pre 5G sieť pri zachovaní kritického duševného vlastníctva a technológie modemu, ktorú náš tím vytvoril,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Intel Bob Swan. „Spoločnosť Apple sme už dlho rešpektovali a sme presvedčení, že pre tento talentovaný tím a tieto dôležité aktíva postupujú ďalej. Tešíme sa, že vynaložíme maximálne úsilie v 5G tam, kde sa to najviac zhoduje s potrebami našej globálnej zákazníckej základne vrátane prevádzkovateľov sietí, výrobcov telekomunikačných zariadení a poskytovateľov cloudových služieb, “ dodal CEO Intelu.

Z akvizície sa pochopiteľne tešia aj v rámci Applu

„So spoločnosťou Intel spolupracujeme už mnoho rokov a vieme, že tento tím zdieľa také isté nadšenie pre vývoj technológií, ktoré ponúkajú tie najlepšie skúsenosti používateľom, ako my v Apple, „ povedal Johny Srouji, senior viceprezident spoločnosti Apple pre hardvérové technológie. „Spoločnosť Apple je nadšená, že sa k našej rastúcej sieťovej technologickej skupine pripojí množstvo excelentných inžinierov s vedomím, ze sa im bude dariť v kreatívnom a dynamickom prostredí spoločnosti Apple. „

Nie je žiadnou novinkou, že spoločnosť Apple sa v posledných rokoch spoliehala práve na Intel, ktorý bol kľúčovým hráčom pri vytvorení prvého iPhonu s 5G pripojiteľnosťou. Bohužiaľ, neúspech spoločnosti Intel nakoniec vyústil v to, že do vývoja sa musí pustiť Apple „sám“, čo bude mať za následok výrazné oneskorenie oproti konkurencii. Očakáva sa, že prvý 5G iPhone uvidíme až spoločne s ostatnými modelmi na jeseň 2020.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre