Je lepšia čítačka odtlačkov prstov v displeji či v tlačidle napájania? Pozrite sa na výhody oboch alternatív

Aké má výhody a nevýhody čítačka odtlačkov prstov v displeji? A čo poviete na čítačku v tlačidle napájania? Pozrite sa na ich porovnanie!

Huawei Nova 9_skener odtlackov prstov_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfóny si za posledné roky prešli veľkým pokrokom čo sa týka ich výbavy. Zmenou si prešiel i spôsob odomykania smartfónov a ich zabezpečenia, keďže sa čítačky odtlačkov prstov posunuli zo zadnej strany smartfónu do tlačidiel napájania a v niektorých prípadoch dokonca do displeja. Zadné strany smartfónov tak ostali bez narušenia čítačkou, no stále ostáva otázkou, ktorá alternatíva je v súčasnosti lepšia. Pozrieme sa teda na to spoločne a porovnáme si obe možnosti. A čo u vás, ktorá čítačka odtlačkov prstov je pre vás ideálnejšia? Tá pod displejom či v tlačidle napájania?

Prečo si vybrať čítačku odtlačkov prstov v tlačidle napájania?

V prvom rade sa pozrieme na lacnejšiu alternatívu využívanú vo viacerých prípadoch. Čítačka odtlačkov prstov v tlačidle napájania na bočnej strane môže byť totiž využitá v smartfóne bez ohľadu na typ displeja. Využívaná je teda i v smartfónoch s lacnejším IPS LCD displejom, ale i vyspelejšími AMOLED či OLED displejmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou výhodou čítačky odtlačkov prstov v tlačidle napájania je jej jednoduché používanie. Nachádza sa na mieste, kde keď chytíte smartfón do ruky, váš prst pekne „sadne“ na čítačku. Čítačka je taktiež skvelá i na odomykanie smartfónu, ktorý je len tak položený napríklad na stole.

Výhodou takejto čítačky v tlačidle je i jej rýchlosť. Je najrýchlejšou alternatívou zo všetkých možností pre bezpečné odomykanie zariadenia. Navyše sú i elegantne skryté a mnohí si takúto čítačku v tlačidle ani nevšimnú. Nevýhodou je však jej veľkosť, ktorá nesníma celú plochu prsta, v tomto prípade tak môže prísť k prelomeniu bezpečnosti zariadenia o niečo jednoduchšie, ako je tomu pri čítačke na zadnej strane smartfónu či čítačke v displeji.

A čo taká čítačka odtlačkov v displeji?

O niečo novšou alternatívou je čítačka odtlačkov prstov v displeji, ktorá je nielen praktická, ale i vyzerá luxusne. Takáto alternatíva pre zabezpečenie a odomykanie smartfónov je však dostupná len v smartfónoch s tenším AMOLED či OLED displejom. V triede vlajkových lodí je takáto súčasť zariadení samozrejmosťou, no nájde sa i v lacnejších zariadeniach.

Hlavnou výhodou oproti čítačke v bočnom tlačidle je veľkosť snímača. Ten dokáže pokryť väčšiu časť prsta, teda sa v tomto prípade nenachádza problém ako u čítačky odtlačkov v tlačidle napájania. Čítačka je navyše dostatočne rýchla, no sprevádzajú ju i problémy.

V prípade použitia nesprávneho ochranného skla či fólie na displeji je táto čítačka obmedzená či úplne nefunkčná. Bez použitia ochrany na displeji je tu však zvýšené riziko rozbitia displeja, čím by sme opäť znefunkčnili i tento snímač. Čítačka je tiež i obmedzená v prípade dažďa či nepriaznivého počasia, kedy nedokáže jednoducho rozpoznať váš odtlačok.

V konečnom dôsledku je však jedno, akú čítačku si vyberiete. Oba druhy majú svoje výhody i nevýhody, no sme si istí, že práve snímač pod displejom je hudbou budúcnosti. Aký druh odomykania využívate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

via telecomtalk.info

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre