SpravodajstvoVeda a výskum

Izraelská farmaceutická spoločnosť tvrdí, že v priebehu roka vyvinie účinnú liečbu rakoviny

Izraelská farmaceutická spoločnosť Accelerated Evolution Biotechnologies (AEBi) prišla s naozaj odvážnym plánom. Spoločnosť totižto tvrdí, že do roka vyvinie účinnú liečbu rakoviny.

Účinnejšia, lacnejšia a rýchlejšia

„Naše liečba rakoviny bude účinná od prvého dňa, bude trvať niekoľko týždňov a nebude mať žiadne alebo minimálne vedľajšie účinky s oveľa nižšou cenou ako väčšina iných liečebných postupov na trhu,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti, Dan Aridor v rozhovore pre The Jerusalem Post.

Liečba MuTaTo

Spoločnosť AEBi svoju novú liečbu nazvala MuTaTo, čo je skratka dlhšieho anglického názvu „multi-target toxín“, čiže toxín s viacerými cieľmi. Takýto toxín napáda rakovinové bunky s niekoľkými peptidmi (zlúčeninami obsahujúcimi reťazce aminokyselín) naraz a tento multistupňový útok je práve kľúčom účinnosti samotnej liečby.

Neovplyvňujú ju mutácie

„Ubezpečili sme sa, že liečba nebude ovplyvnená mutáciami; rakovinové bunky môžu mutovať takým spôsobom, že cielené receptory budú rakovinovými bunkami odstránené, “ uviedol generálny riaditeľ AEBi Ilan Morad. „Pravdepodobnosť, že viaceré mutácie, ktoré by modifikovali všetky cieľové receptory súčasne dramaticky klesajú s počtom použitých cieľov. Proces liečby totižto neatakuje receptory po jednom, ale rovno trikrát v jeden okamih. Dokonca ani rakovina nedokáže zmutovať tri receptory naraz.“

Klinické testy už čoskoro

Izraelská farmaceutická spoločnosť tvrdí, že svoju liečbu rakoviny testovala na myšiach, pri ktorých sa neprejavili žiadne poškodenia zdravých buniek zvierat. To je oproti dnešným liečbam výborná správa, no liečba musí najprv prejsť klinickým testovaním. Klinické testy by sa ale mali vykonať v najbližších rokoch a podľa všetkého sa táto liečba začne po jej schválení využívať v reálnych podmienkach.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (breastcancer-news.com)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close