iOS 17 ponúkne používateľom funkcie, ktoré sú v Androidoch už dávno. Tieto novinky uvidíme v iPhonoch!

Používatelia iPhonov so systémom iOS 17 budú mať k dispozícii mnoho nových funkcií, ktoré nám Apple pôvodne neprezentoval. Pozrite sa na ne.

iOS 17
Zdroj: Apple

Predstavenie novej verzie operačného systému pre iPhony už síce prebehlo, no na veľkej udalosti sme nemali možnosť pozrieť sa na všetky významnejšie funkcie, ktoré iOS 17 ponúkne. Azda najväčšími zmenami, o ktorých sme doteraz vedeli, je zmena príkazu pre vyvolanie hlasového asistenta a rovnako aj nové widgety pre kontakty. Teraz sa však dozvedáme o mierne praktickejších funkciách, ktoré do iPhonov prídu už čoskoro. Informácie o týchto zmenách nám prináša portál androidauthority.com a ak aj vy vlastníte iPhone, mali by ste spozornieť. Tieto nové funkcie totiž pravdepodobne využijete aj vy.

iOS 17 prinesie významné funkcie, ktoré poznáme aj z Androidu

Azda jednou z najviac výrazných zmien, ktoré systém iOS 17 pre smartfóny od spoločnosti Apple ponúkne, je možnosť vytvárania dlhých snímok obrazovky. Túto funkciu poznáme aj z Androidu, kde sa stala súčasťou už niekoľkých verzií systému. iOS však možnosť dlhých snímok obrazovky alebo snímky celej stránky ponúkne až v najbližšej aktualizácii. Okrem toho však bude veľkou novinkou aj to, že hlasová asistentka Siri bude komunikovať bilingválne, teda v dvoch jazykoch súčasne. Zatiaľ sa táto funkcia odomkne pre používateľov Siri, ktorí komunikujú v angličtine a zároveň v niektorom z indických jazykov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone Apple vs Android
Zdroj: Rokas Tenys / Shutterstock.com

Funkcia, ktorú pravdepodobne privíta väčšie množstvo používateľov, je možnosť lepšej práce s dvoma kartami SIM súčasne. Používatelia budú po novom môcť zoradiť správy podľa karty SIM, nastaviť si rôzne zvonenia pre každú kartu SIM či nastaviť si predvolenú kartu pri volaní na neznáme čísla. iOS 17 teda poteší používateľov, ktorí využívajú v jednom telefóne dve karty SIM.

Zmien však bude viac

Nové funkcie v rámci systému iOS 17 sa doplnia aj o dlhšiu históriu hovorov. Doteraz sme sa totiž mohli stretnúť so 100 poslednými hovormi, ktoré sme vykonali, všetky staršie sa v našej histórii odstránili. Teraz sa však tento limit rozšíri výrazným spôsobom. K dispozícii totiž budeme mať až 2000 posledných hovorov, ktoré sme vykonali.

Ak sa často prihlasujete aj do svojho AppleID, overenie už nebudete musieť vykonávať pomocou e-mailu. K dispozícii budete mať aj prihlásenie pomocou vášho telefónneho čísla, čo dnes už mnohé konkurenčné služby ponúkajú. iOS 17 však ponúkne aj ďalšie zmeny, s ktorými sa budeme môcť zoznámiť neskôr. Tieto novinky sme mohli zahliadnuť v beta verzii nového operačného systému pre smartfóny zo série iPhone. Všetky smartfóny, ktoré tak budú podporovať aktualizáciu na iOS 17 sa môžu tešiť na viacero praktických zmien.

Ktorá funkcia z verzie iOS 17 sa vám pozdáva najviac? A je tu ešte nejaká funkcia, ktorá vám v iPhonoch od Applu chýba? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre