Filmy a seriálySpravodajstvo

Internetový operátor žaluje Netflix: Dôvodom je obľúbenosť služby. Spoločnosti pretiekol pohár trpezlivosti po uvedení seriálu Squid Game

Netflix musí v Južnej Kórei čeliť súdnemu sporu s poskytovateľom internetu.

Služba Netflix sa celosvetovo teší veľkej obľube a v mnohých regiónoch sveta už nenájdeme ľudí, ktorí nemajú s touto službou nejakú skúsenosť. Rovnako treba povedať, že kvartál čo kvartál, služba hlási nových používateľov.

Nie však každému je po chuti, že služba Netflix rastie vo viacerých regiónoch raketovým tempom. Najnovšie žaloba, ktorej bude musieť služba čeliť, nie je však od konkurencie, ale od poskytovateľa internetových služieb. Konkrétne od spoločnosti SK BroadBand. Na tému upozorňuje spravodajský portál Reuters.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Netflix nám zvyšuje prevádzkové náklady“, tvrdí poskytovateľ internetu

Väčšina z nás by očakávala, že Netflix bude musieť čeliť žalobe z radov konkurencie, či vlastníkov autorských práv k filmov, či seriálov. V tomto prípade, podstatou žaloby je „popularita“ služby. Poskytovateľ internetového pripojenia z Južnej Kórei hovorí, že Netflix im neprimerane zvyšuje prevádzkové náklady. Dôvodom je, že generuje obrovské vyťaženie siete, čo má vplyv na náklady spojené s prevádzkovaním internetovej infraštruktúry.

Návštevnosť Netflixu v Južne Kórei podľa žaloby za posledné 3 roky od mája 2018 do septembra 2020 stúpla až 24-krát. Ale aj napriek tomu, to poskytovateľ internetu toleroval. To sa však najnovšie mení. Spoločnosti SK BroadBand pretiekol v poslednom období pohár horkosti. Dôvodom je seriál Squid Game, ktorý sa stal hitom a je na dobrej ceste stať sa nielen najobľúbenejšou produkciou Netflixu v Južnej Kórei, ale celosvetovo.

Zdá sa však, že úspech seriálu a spoločnosti Netflix ako takej, môže prísť za príplatok. SK Broadband odhaduje svoje straty v dôsledku nadmerného využívania siete na približne 23 miliónov USD a to len v roku 2020. Existuje mnoho náznakov, že súd môže potvrdiť závery operátora, v dôsledku čoho by mohol Netflix platiť poplatky za prístup do kórejskej siete. Len pre zaujímavosť, obdobné poplatky dnes už platia iné zahraničné spoločnosti ako Amazon, Apple alebo Facebook. Je zaujímavé, že dve spoločnosti, ktoré generujú najväčšiu návštevnosť – YouTube a Netflix, takéto poplatky neplatia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close