SpravodajstvoTechnológie

Internetom sa šíri ošiaľ ohľadom filtra. Ten vás premení na Marka Zuckerberga

Na internete je možné čokoľvek. Najnovšie spôsobuje ošiaľ filter, ktorý vás premení na metaverse verziu Marka Zuckerberga.

Zakladateľ sociálnej siete Facebooku je na internete v posledných dňoch rozoberaný vďaka zvláštnej okolnosti. Stojí za tým metaverse Horizon Worlds, ktoré patrí pod Meta. Najvyšší predstaviteľ tejto firmy má samozrejme aj na tejto platforme svoj účet s profilovou fotografiou, ktorá kopíruje vzhľad postáv v tejto hre. Táto profilová fotografia ale dokonale kopíruje aj reálnu tvár Zuckerberga, ktorý je často prirovnávaný k robotovi. No a stačil už iba jeden zvedavý nápad a kontroverzný filter bol na svete. Na informáciu upozornil web futurism.com.

Prečo? Pretože internet!

Na internete je možné všetko a to všetko sa dokáže šíriť rýchlosťou blesku. Profilová fotografia Zuckerberga v Horizon Worlds bola diskutovaná a preto sa Matt Reed rozhodol vytvoriť filter, ktorý z vás vytvorí samotného šéfa Facebooku. Samotný filter dostal pomenovanie HoriZuck (kombinácia hry Horizon World a Zuckerberga, pozn. red.). S procesom vývoja aj prvotného použitia sa Reed podelil na svojom Twitter účte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento filter je dostupný pre všetkých používateľov sociálnej siete Snapchat, ktorá je populárna najmä vďaka používaniu filtrov.

Samotného tvorcu filtra v prvý moment podľa jeho slov zarazila jeho presnosť, najmä v oblasti očí, ktoré sú priam dokonalou kópiou. Zo začiatku bol dokonca až vystrašený, no následne sa na svojom diele schuti zasmial. Práve preto poskytol tento filter širokej verejnosti, ktorá ho využíva na podivné udalosti.

Keď som sa dozvedel, že filter funguje, bol som trochu zdesený. Okamžite sa mi totiž vybavil Leatherface z filmu Texaský masaker motorovou pílou. Následne ma to ale rozosmialo, čo ma dostalo do situácie, kedy som sa rozhodoval, či by sa zvyšok sveta mal cítiť rovnako.

Najviac sa totiž filter využíva na samotného Zuckerberga pri jeho reálnych videách, kde sa vyjadruje na rôzne témy. A presne pri takomto použití je vidieť, aké presné je zobrazenie pohľadu Zuckerberga v jeho metaverse a tým pádom aj v tomto filtri. Autor filtra je preto rád, že sa ľudia pri používaní filtra zabávajú.

A aký máte názor na metaverse vy? Plánujete ho využívať, alebo naplno preferujete iba reálny život s občasnými zábavnými filtrami? Podeľte sa so svojim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close