Intel vypúšťa aktualizáciu ovládačov pre Windows, ktorá zlepšuje kvalitu Wi-Fi pripojenia. Je dostupná i pre vás?

Intel vypustil do sveta aktualizáciu ovládača (22.100.1.1) pre sieťový adaptér, ktorá vylepšuje kvalitu pripojenia k internetu prostredníctvom Wi-Fi.

Intel aktualizacia ovladacov
Zdroj: Vosveteit.sk, Intel

Spoločnosť Intel vypustila do sveta aktualizáciu ovládačov pre Windows 10 a Windows 11 počítače. Intel novú verziu ovládačov sprístupnil začiatkom týždňa, pričom dostupnou je pre používateľov prostredníctvom nástroja Intel Driver & Support Assistant. Aktualizácia ovládačov prináša vylepšenia súvisiace najmä s kvalitou Wi-Fi pripojenia. Na tému upozorňuje portál windowslatest.com.

Intel aktualizacia ovladacov
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

Najnovšia aktualizácia ovládačov, na rozdiel od minulej aktualizácie, ktorá riešila problémy s Modrou obrazovkou smrti, rieši problémy s pripojením k internetu. Podľa popisu zmien, ide o prvé vydanie aktualizácie, ktoré obsahuje opravu chýb pre kategóriu produktov Wi-Fi 6E AX411.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako treba uviesť, že aktualizácia ovládačov je aktuálne dostupnou len prostredníctvom asistenčného nástroja spoločnosti Intel. Neskôr, bude však distribuovanou i prostredníctvom systémovej aktualizácie Windowsu.

Spoločnosť Intel ďalej hovorí, že najnovší ovládač Wi-Fi pre Windows 10 a Windows 11 rieši chybu, ktorá spôsobuje vypršanie časového limitu pripojenia k Wi-Fi. K tomuto problému mohlo dochádzať v dôsledku požiadavky na prepnutie kanálu Wi-Fi. Rovnako bola opravená i chyba, pri ktorej sa niektoré bezdrôtové adaptéry nemusia pripojiť k bezdrôtovému profilu WPA/AES. Intel rovnako povolil podporu pre Windows 11 v softvéri PROSet/Wireless.

Aktualizácia, ktorú Intel sprístupnil, je dostupnou pre nasledovné adaptéry: AX201, AX200, 9560, 9260, 9462, 9461 8265 a 8260. 7265, 3165 a 3168.

V prípade, ak chcete skontrolovať dostupnosť aktualizácie, či je dostupnou i pre vás, tak to môže spraviť dvomi spôsobmi. Jedným je prostredníctvom asistenčného nástroja Intel, alebo potom, ako kliknete na ponuku Štart pravým tlačidlom a zvolíte možnosť Správca zariadení. Následne vyberte položku a vetvu „Sieťové adaptéry“ a pravou myšou vyhľadajte aktualizáciu. V prípade druhej možnosti treba uviesť, že aktualizáciu nemusíte mať dostupnú hneď. Preto vám odporúčame využiť asistenčný nástroj Intel Driver & Support Assistant.

Okrem iného Intel opravil i problém, ktorý ovplyvňoval kvalitu streamovania hudby pri určitých slúchadlách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre