APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Instagram už o pár dní zruší funkciu swipe-up linkov v príbehoch: Čo ich nahradí a pre koho bude novinka dostupná?

Instagram už čoskoro zruší jednu zo svojich najobľúbenejších funkcií. Pozrite sa, aká náhrada nás pre swipe-up linky čaká.

Sociálna sieť Instagram je jednou z najpopulárnejších sietí na trhu v súčasnej dobe. Používatelia ju využívajú za rôznymi účelmi, či už pre komunikáciu s priateľmi, sledovanie spravodajstva alebo propagáciu produktov a služieb. No a práve s poslednými dvoma účelmi sa spája aj funkcia swipe-up linkov, ktoré sa nachádzajú v príbehoch na 24 hodín. Sociálna sieť spadajúca pod skupinu Facebook hlási ukončenie tejto funkcie už k 30.8.2021. Čo ich nahradí? Odpoveď nám prináša portál androidauthority.com.

Instagram predstavuje nové Link Stickers

Nové Link Stickers majú byť už čoskoro plnohodnotnou náhradou pre swipe-up linky. Ako už názov napovedá, má ísť o nálepky, ktoré v sebe budú obsahovať preklik na určitý link. Oproti pôvodným swipe-up linkom majú mať hneď niekoľko výhod.

Tvorcovia príbehov si budú tak môcť vybrať z niekoľkých štýlov nálepiek a rovnako ich bude môcť zväčšovať či zmenšovať. Ich vloženie bude možné kdekoľvek na miesto vo vašom príbehu, oproti pôvodným swipe-up linkom však budú mať výhodu i umiestnenia viacerých nálepiek k jednému príbehu. Dôležitou zmenou však bude i možnosť odpovedať na príbeh s linkom, pričom pôvodná verzia funkcie prepojení na iné portály túto možnosť neumožňovala.

Pre koho bude funkcia dostupná?

S novou funkciou prichádza i zmena jej dostupnosti. Doteraz tak mohli prepojenia v príbehoch využívať len vybraní používatelia s počtom sledovateľov nad 10 000. Nie je známe, či sa toto číslo bude v súčasnosti meniť, no novou podmienkou má byť vraj overenie profilu. To však zatiaľ nie je overené a dúfame, že Instagram k takému kroku nepristúpi.

Nová funkcia by sa však v blízkej dobe mala rozšíriť i pre väčší okruh používateľov a umožniť tak zdieľať obsah mimo Instagramu i bežným používateľom siete. Kedy k tomu sociálna sieť však pristúpi zatiaľ nie je úplne známe.

Používate swipe-up linky vo vašom profile na Instagrame? A myslíte si, že príchod link stickers bude zmenou k lepšiemu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close