BezpečnosťSpravodajstvo

Instagram ukladal na svojich serveroch fotografie a správy, hoci boli používateľmi odstránené

Malo ísť však len o chybu, ktorá je už vyriešená

Bezpečnostný analytik Pokharel narazil na celkom závažnú chybu sociálnej siete Instagram, ktorá patrí pod krídla spoločnosť Facebook. Výskumník konkrétne odhalil chybu spojenú s odstraňovaním fotografií a správ zo serverov spoločnosti Instagram. Na tému upozorňuje portál techcrunch.com.

Fotografie a správy boli dostupné aj po tom, čo boli odstránené

K odhaleniu chyby pritom došlo vcelku náhodou. Pokharel sa totiž rozhodol stiahnuť si svoje fotografie zo služby pomocou nástroju, ktorý bol predstavený ešte v roku 2018 v súvislosti s nariadením GDPR. Stiahnuť sa mu však podarilo aj fotografie a správy, ktoré predtým zo služby vymazal.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Instagram moje údaje neodstránil, ani keď som ich odstránil z môjho účtu,“ povedal TechCrunch.

Pokharel túto objavenú chybu nahlásil spoločnosti v rámci programu Instagram’s bug bounty program v priebehu októbra minulého roka, vďaka čomu získal aj odmenu vo výške 6 000 dolárov. Spoločnosť túto chybu vyriešila avšak až začiatkom tohto mesiaca.

„Bezpečnostný analytik nahlásil problém, keď niekto odstránil obrázok a správy, tak aj napriek tomu mohli byť zahrnuté v kópiách uložených na našich serveroch,“ uviedol hovorca Instagramu. „Tento problém sme už vyriešili pričom sme nezaevidovali žiadne dôkazy o jeho zneužití. Ďakujeme výskumníkovi za nahlásenie tohto problému. “

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close