SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

IBM si nechalo patentovať smart hodinky, ktoré by sa dali rozložiť na plnohodnotný smartfón, poprípade tablet

Vízia budúcnosti je však zatiaľ iba na papieri

Výrobcovia ako Huawei a Samsung sa už v tomto roku vybrali iným smerom, ako väčšina výrobcov klasických smartfónov. Obe spoločnosti totižto veria v to, že skladacie smartfóny, ktoré zároveň slúžia ako tablety, môžu byť zariadeniami budúcnosti. Podobným smerom sa zrejme čoskoro začnú vydávať aj ďalší výrobcovia elektroniky po celom svete, ku ktorým môžme najnovšie priradiť aj americkú spoločnosť IBM, ktorej nedávno zverejnený patent odhaľuje víziu spoločnosti. Či sa ale patent popisujúci špeciálne variabilné smart hodinky niekedy premení aj na reálne zariadenie, ukáže zrejme až čas.

Smart hodinky 3 v 1

O nedávno zverejnenom patente, ktorý patrí spoločnosti IBM, informoval zahraničný portál LetsGoDigital, ktorý zverejnil aj 3D vyobrazenia samotného zariadenia. Patent spoločnosti IBM, ktorý nesie označenie „Variabilná veľkosť displeja pre elektronické zobrazovacie zariadenie“, bol podaný ešte v roku 2016, no verejnosti bol sprístupnený len nedávno, presne 11. júna 2019. V patente je popísaný naozaj zaujímavý koncept variabilných smart hodiniek, ktoré sa dajú premeniť na smartfón, poprípade tablet. Variabilný displej by mal byť poskladaný v niekoľkých vrstvách. Na samotných 3D vyobrazeniach vyzerajú hodinky o niečo hrubšie, ako bežné smart hodinky, no je otázne, akým spôsobom sa s týmto chceli vysporiadať v IBM.

ibm 3v1 smartwatche 2_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Patent nie je úplne kompletný

I keď sa v patente nachádzajú detailnejšie informácie o variabilite zariadenia, samotný skladací mechanizmus, zrejme technicky najnáročnejšiu časť, by ste v ňom hľadali márne. Nie je teda zrejmé, či IBM počítalo s nejakým automatickým vyklápacím mechanizmom, alebo sa spoliehalo iba šikovné ruky prípadného majiteľa takéhoto zariadenia. V patente sa taktiež nenachádzajú žiadne informácie o prípadnom používaní tohto zariadenia v realite, či už z hľadiska jeho využiteľnosti v špecifických oblastiach, alebo iba pri každodenných aktivitách.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close