Iba tento Xiaomi smartfón je schopný kompletného ponorenia do vody až na 30 minút!

Vodeodolný smartfón sa v portfóliu spoločnosti Xiaomi nachádza len jeden, no zvládne až 30 minút v hĺbke 1.5 metra! Ktorý to je?

vodotesnost vodeodolnost
Zdroj: Pexels - Adit Syahfiar

Po vodeodolných smartfónoch s certifikáciou je v dnešnej dobe čoraz väčší dopyt a uvedomuje si to i čínska spoločnosť Xiaomi. Tá už v minulosti viac špekulovala s rôznymi certifikáciami a ochranami smartfónov, no žiadna z nich nebola úplne bezpečná a poškodenie smartfónu bolo teda celkom pravdepodobné. Jeden smartfón však medzi ostatnými hviezdi, nakoľko zvládne ponorenie do hĺbky 1,5m až na 30 minút! Ktorý z nich to je a kryje poškodenie takého smartfónu vodou záruka? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Mi 11 Ultra je naozaj kráľom

Ako ste mohli tušiť, významným smartfónom od spoločnosti Xiaomi je kráľ Androidov, Mi 11 Ultra. Ten nie je v súčasnosti len najvýkonnejším a najlepšie vybaveným smartfónom spoločnosti, no disponuje i certifikáciou IP68, ktorá modelu umožňuje byť postriekaný vodou alebo sa ponoriť do hĺbky až 1,5m na 30 minút.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vďaka špičkovému snímaču od spoločnosti Samsung ISOCELL GN2 dokáže pod vodou vytvoriť naozaj nádherné snímky. A práve preto je model Mi 11 Ultra horúcim adeptom pre váš ďalší smartfón, ak túžite fotiť fotografie i pod hladinou vody.

Kryje však poškodenie smartfónu záruka?

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá a ako ste mohli tipovať, záruka poškodenie modelu pod hladinou vody nekryje. Odporúčame vám teda s modelom pod vodou narábať opatrne a pokiaľ možno sa vyhýbať slanej vode. Tá by mohla poškodiť smartfón oveľa rýchlejšie ako klasická sladká voda a neodporúča sa smartfón do nej ponárať. Ak by sa vám to však predsa len podarilo, opláchnite váš model v čistej vode, ktorá vymyje soľ z ponoru do slanej vody.

Umelecké fotografie pod vodou sú veľkým trendom posledných rokov a model Mi 11 Ultra by mohol odštartovať úspešnú éru modelov s kvalitnou certifikáciou IP68. Pokusov s certifikáciou proti pádu do vody či ošpliechaniu modelu má na svojom konte Xiaomi už viac, no po kvalitnejšej ochrane siahla spoločnosť po prvý raz.

Vlastníte tento smartfón a skúšali ste i ponor do vody? A akú odolnosť voči vode má váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre