Huawei trestá zamestnancov za uverejnenie novoročného priania na Twitteri zo smartfónu spoločnosti Apple

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: vlastný

Začiatok nového roku je pre mnohých magickým. Okrem bilancovania toho predošlého vstupujme do nového s viacerými očakávaniami a nadšením. To však nebude prípade dvoch zamestnancov spoločnosti Huawei, ktorým sa podarilo urobiť na Silvestra veľké fopa statusom nižšie.

huawei tweet z iphonu
Zdroj: TheVerge.com

Pozorným očiam určite nemohlo uniknúť, že status bol vytvorený a uverejnený prostredníctvom smartfónu iPhone od spoločnosti Apple, ktorý je jedným z hlavných konkurentov spoločnosti Huawei.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei trestá zamestnancov

Pre niekoho toto fopa by bolo dôvodom na okamžitú výpoveď. Nuž, spoločnosť Huawei sa rozhodla potrestať zodpovedných zamestnancov inak – finančne. Konkrétne zamestnancom strhnú z januárovej výplaty 5,000 Yuanov (po prepočte cca 730USD) a zároveň ich plat bude zmrazený na aktuálnej platovej triede nasledujúcich 12 mesiacov.

Tweet bol krátko po uverejnení vymazaný a neskôr nahradený novým. Mnoho komentárov a reakcií však poukazovalo na fopa spoločnosti. Údajne tento problém vytvorila externá marketingová spoločnosť, ktorá sa vyhovárala na „VPN problém“.

Zdroj: TheVerge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre