Hudobná streamovacia služba Spotify konečne prichádza s podporou slovenčiny

Najpopulárnejšia hudobná streamovacia služba na svete prichádza po rokoch od svojho prvého vydania s podporou slovenčiny.

spotify podpora slovenciny
Zdroj: Spotify

Hudobná streamovacia služba Spotify ešte minulý mesiac počas udalosti Stream On predstavila svoje odvážne plány do budúcna. Plánom spoločnosti je dostať sa na viac ako 80 nových trhov, ako aj rozšíriť podporu ďalších svetových jazykov. Prvé výsledky dlhoročnej práce sú očividne konečne na stole, keďže populárna hudobná streamovacia služba prichádza s podporou ďalších 36 jazykov. Na zozname je konečne aj slovenčina.

Spotify je dostupný už v 62 svetových jazykoch

Nové jazyky sú už k dispozícii na webovej platforme a dnes sa začnú zavádzať v mobilnej aplikácii. Expanzia prináša do služby Spotify jazyky: afrikánčina, amharčina, azerbajdžančina, bengálčina, bhojpuri, bulharčina, zjednodušená čínština, chorvátčina, dánčina, estónčina, filipínčina, gudžarátčina, hindčina, islandčina, kannadčina, lotyština, litovčina, malajálamčina, maráthčina, nepálčina, nórčina , odia, perzština, portugalčina pre Portugalsko, východné punjabi, západné punjabi, rumunčina, srbčina, slovenčina, slovinčina, svahilčina, tamilčina, telugčina, ukrajinčina, urdčina a zulu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Tieto trhové a jazykové expanzie nám umožňujú komunikovať s väčším počtom poslucháčov na viacerých miestach a vo viacerých jazykoch. Tým, že oslovujeme viac ľudí, dávame miliónom nových tvorcov príležitosť budovať si kariéru a spájať súčasných tvorcov s novým publikom.“

Populárna hudobná streamovacia služba Spotify je dostupná naprieč všetkými platformami, či už hovoríme o prehliadačoch, desktopových aplikáciách, či mobilných aplikáciách. Samotná aktualizácia s novými jazykmi by mala byť automatická a „domáci“ jazyk by mal byť nastavený po prvom otvorení aplikácie od aktualizácie bez nutnosti nastavenia.

Spotify: Musik und Podcasts
Spotify: Musik und Podcasts
Developer: Spotify AB
Price: Free

Zdroj: Newsroom Spotify

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre