Huawei zverejnil finančné výsledky za rok 2020. Vysporiadať sa musel so sankciami, ako aj pandémiou a tu je výsledok!

Huawei v roku 2020 zvýšil nielen svoje celkové príjmy, ale aj zisky.

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Rok 2020 bol náročným rokom, ktorý sa bezpochyby zaryje mnohým z nás do pamäti. Týka sa to aj spoločnosti Huawei, ktorá okrem samotnej pandémie, musela čeliť aj sprísneným sankciám zo strany amerických úradov a medzinárodnému tlaku v súvislosti s 5G technológiou. Tento tlak sa odzrkadlil v tom, že viacero krajín, napríklad USA, či Austrália, odmietli povoliť spoločnosti zúčastniť sa súťaži v oblasti budovania 5G infraštruktúry. Ako sa to však odzrkadlilo na finančných výsledkoch spoločnosti?

Huawei v roku 2020 zvýšil nielen tržby, ale aj svoj zisk

Huawei najnovšie prostredníctvom tlačovej správy ohlásil, že aj napriek tlaku, ktorý bol na nich vyvíjaný, sa spoločnosti podarilo podrásť. Huawei konkrétne hovorí, že príjmy na globálnom trhu dosiahli v minulom roku 116,4-miliardy €, čo predstavuje +3,8% medziročný rast. Samozrejme, tržby nie sú adekvátnym meradlom úspechu, dôležitý je zisk. Ten dosiahol výšku 8,2 miliardy €, čo predstavuje medziročný rast na úrovni + 3,2%. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V minulom roku sme úspešne odolali neľahkým podmienkach,“ hovorí Ken Hu, podpredseda Huawei. „Neprestali sme inovovať a našim zákazníkom sme pomohli bojovať proti následkom pandémie. Podieľali sme sa aj na ekonomickej obnove a sociálnom rozvoji v mnohých krajinách sveta. Napriek výzvam na svetovom trhu sme udržali našu dodávateľskú štruktúru a zaistili nepretržitý prísun našich produktov.“

Huawei v rámci publikovanej tlačovej správy ďalej vyzdvihuje divíziu sieťových riešení. Tá úspešne prevádzkovala vo viac ako 170 krajinách a regiónoch sveta 1500 sietí. Rovnako spoločnosť spolupracovala na viac ako 3-tisícoch projektoch sietí naprieč 20-rôznymi priemyselnými odvetviami.  Tržby z tejto oblasti dosiahli 39,5-miliardy € (pozn. redakcie: ide o +0,2% medziročný rast).

Spoločnosť ďalej hovorí, že sa sústredila rovnako na divíziu podnikových riešení, kde sa chváli 253-partnermi z rebríčku Fortune Global 500. Tržby z tejto oblasti dosiahli 13,1-miliardy €, čo predstavuje medziročný nárast o +23%.

Spotrebiteľské produkty sú aj naďalej hlavným zdrojom príjmov

Čo sa týka divízie spotrebiteľských produktov, teda napríklad smartfónov a ďalšej drobnej elektroniky, spoločnosť dosiahla tržby na úrovni 63-miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný rast na úrovni +3,3%. Huawei rovnako hovorí, že registroval za uplynulý rok viac ako 730-miliónov používateľov smartfónov spoločnosti a rovnako vyzdvihuje aj Mobilné služby Huawei, ktorých cieľom je priblížiť sa k naplneniu stratégie AI Life. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť nezverejnila počet predaných zariadení a podľa odhadovaných predajov smartfónov podľa spoločnosti IDC, môžeme usudzovať, že k lepšiemu finančnému výsledku dopomohol predaj dcérskej značky Honor, prípadne lepšie predaje vlajkových modelov.

V každom prípade môžeme hovoriť o úspešnom roku pre spoločnosti Huawei, hoci to po uvalení sankcií zo strany amerických úradov, vyzeralo skôr na rok, kedy spoločnosť „padne“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre