HuaweiSpravodajstvo

Huawei zaznamenal až 30% nárast predaja smartfónov aj napriek sankciám USA

Čínsky gigant by chcel ešte v tomto roku predbehnúť svojho najväčšieho konkurenta - Samsung

Nie je žiadnou novinkou, že čínska spoločnosť Huawei patrí na trhu so smartfónmi medzi najväčšie ryby. V minulom roku obsadila druhú priečku na trhu, keďže celosvetovo predala viac ako 200 miliónov smartfónov. Plány čínskeho giganta do budúcich rokov boli naozaj odvážne, no všetko zvrátili sankcie USA voči Číne, ktoré vyvolali v útrobách spoločnosti Huawei veľké obavy. Najnovšie čísla pochádzajúce priamo z útrob spoločnosti Huawei ale naznačujú, že Huawei je na tom z pohľadu predaja smartfónov najlepšie za posledné roky.

Nárast v predajnosti až o 30%

S najnovšími, naozaj pozitívnymi číslami, prišla zahraničná agentúra Bloomberg, ktorej zdroje blízke spoločnosti Huawei potvrdili, že predaje smartfónov čínskeho giganta sa v prvej polovici tohto roku zvýšili až o 30%. Ak by takýto nárast pokračoval aj naďalej, spoločnosť by mohla presiahnuť hranicu 270 miliónov predaných zariadení. Tým pádom by mohla atakovať aj prvú priečku, ktorá aktuálne patrí juhokórejskému Samsungu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

huawei predaje

Samozrejme, predaje v ďalšom polroku môže ovplyvniť hneď niekoľko faktorov. V pozitívnom zmysle ich môže ovplyvniť zmiernenie sankcií USA voči Číne. Naneštastie, Donald Trump sa pod dekrét čiernej listiny, na ktorej sa nachádza aj čínska spoločnosť Huawei, už definitívne podpísal a svoje rozhodnutie tak skoro zrejme nezmení. Americký trh sa tak pre Huawei tak skoro opäť neotvorí, takže s týmto zrejme v útrobách spoločnosti ani príliš nepočítajú.

Predpoklady analytikov vravia pravý opak

Ďalším negatívnym faktorom však môže byť zhoršenie ekonomiky, či už Čínskej, alebo celosvetovej. Viacero analytikov totiž ešte začiatkom tohto roku avizovalo, že predaje spoločnosti Huawei sa v tomto roku zmenšia, čo samozrejme aktuálne čísla nepotvrdzujú. Predaje by ale mali podľa odhadov klesnúť rádovo o 40 až 60 miliónov kusov, čo by pre Huawei znamenalo obrovské straty. Nám, bežným smrteľníkom tak zostáva len jedine sa celej situácii prizerať a počkať si na oficiálne čísla za rok 2019, ktoré zverejní spoločnosť Huawei začiatkom ďalšieho kalendárneho roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close