HuaweiSpravodajstvo

Huawei vyvracia tvrdenia, že obmedzujú výrobu smartfónov: „naša produkcia smartfónov je normálna bez výrazných úprav“

Posledné týždne pre spoločnosť Huawei sú bez pochyby dynamickými. Dôvodom prečo, sú sankcie zo strany americkej vlády, ktorá doslova obmedzila možnosti obchodovania Huaweiu s americkými spoločnosťami, vrátane spoločností, ktoré využívajú technológie vyvinuté Američanmi (napr. britský ARM).

Spoločnosť Foxconn, ktorá je hlavným výrobným partnerom Huaweiu, začiatkom týždňa informovala verejnosť, že zastavila niekoľko výrobných liniek. Dôvodom malo byť údajne zníženie objednávok samotnou spoločnosťou.

Najnovšie tieto informácie vyvracia samotná spoločnosť Huawei, ktorá reaguje na slová Foxconnu. Informuje o tom portál MSPoweruser.com.

„Huawei tieto tvrdenia vyvracia, naše globálne úrovne produkcie sú normálne, bez výrazných úprav v oboch smeroch.“, hovorí Huawei.

Huawei sa chystá predstaviť nové zariadenia

Mimochodom, spoločnosť Huawei plánuje už v najbližších mesiacoch predstaviť nové zariadenia, ktoré by mali nahradiť produktovú líniu Mate 20. Ako už asi tušíte, má sa jednať o novú generáciu zariadení Mate 30. Okrem novej generácie smartfónov nás však čaká ešte jedno prekvapenie. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií by zariadenia mali prísť s operačným systémom HongMeng. Zariadenia by mali byť zároveň vybavené najnovším procesorom Kirin 985, ktorý má byť vyrobený 7nm technológiou a zároveň má ponúknuť 5G čip (Balong 5000).

 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close