ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei vyťahuje proti Google žolíka. Vývojárom ponúka oveľa vyšší podiel zo ziskoch z aplikácií ako Google Play

Huawei za účelom podpory obchodu App Gallery pri vybraných kategóriách a aplikáciách ponechá 100% zárobkov vývojárom a to až po dobu 1 roku.

V druhej polovici minulého mesiaca spoločnosť Huawei prezradila, že App Gallery je aktuálne 3. najväčším obchodom s aplikáciami a hrami, po Google Play a iOS v rámci väčšiny regiónov sveta. Okrem toho, pred pár dňami sme mohli čítať správy o kľúčovej spoluprácu s obchodom App Bazaar, ktorý patrí medzi dominantných hráčov v Indii, či o spoluprácu s tureckým operátorom, ktorý sa zaviazal k predaju 1-milióna smartfónov HMS.

Huawei bol do budovania vlastnej platformy donútený z dôvodu sankcií zo strany americkej vlády, ktorá obmedzila domácim spoločnostiam možnosť obchodovania s Huawei. Spoločnosť zároveň prisľúbila preinvestovanie 1-miliardy dolárov na rozvoj obchodu App Gallery. Podpora spočíva okrem propagácie obchodu, tak aj v stimuloch pre vývojárov. Len pre zaujímavosť, v Indii spoločnosť chce motivovať 150 vývojárov stojacich za najpopulárnejšími aplikáciami dotáciami až do 20-tisíc dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie spoločnosť Huawei zverejnila nový „cenník“ distribúcie ziskov z publikovaných aplikácií v App Gallery. Vyplýva z neho, že v niektorých prípadoch vývojári si ponechajú 100% zo ziskov a to až po dobu 12 mesiacov od publikácie. Nejde však o všetky aplikácie a hry. Tie sú rozdelené do jednotlivých sekcií, pre ktoré platia rôzne tarify. Napríklad, v prípade aplikácií určených pre vzdelávanie je po novom tarife rozdelenia ziskov 0:100 (Huawei/Vývojárov), pre hry je pomer 15:85 a v prípade ďalších Aplikácií je pomer 0:100. Podrobné rozdelenie príjmov si môžete pozrieť nižšie.

Kategória aplikácií Štandardný pomer rozdelenia príjmov(Huawei: Developer) Nové rozdelenie pomeru príjmov(Huawei:Developer)
od 1. do 12. mesiaca od publikácie od 13. do 24. mesiaca od publikácie
Vzdelávanie 20%:80% 0%:100% 10%:90%
Hry 30%:70% 15%:85% 15%:85%
Médiá a zábava, nástroje, komunikácia, knihy a referencie, fotografia, jedlo a pitie, cestovanie a navigácia, cestovanie a ubytovanie, nakupovanie, obchod, deti, financie, šport a zdravie, životný štýl a pohodlie, autá a prispôsobené témy. 30%:70% 0%:100% 15%:85%

V prípade konkurenčného obchodu Google Play, pomer príjmov v prospech spoločnosti Google je výrazne vyšším. Z každého 1€ si spoločnosť zoberie 0,30€. Inými slovami, pomer zo zárobkov je 30:70 v prospech vývojára.

Via Gizmochina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close