HuaweiSpravodajstvo

Huawei verí, že ak by USA neuvalili na nich sankcie, tak dnes by dominovali trhu so smartfónmi spolu s Apple

Richard Yu, ktorý stojí na čele Huaweiu, si myslí, že ak by USA neuvalili na nich sankcie, tak dnes by dominovali trhu so smartfónmi spolu s Appleom.

Technologický gigant Huawei už takmer štyri roky čelí sankciám zo strany USA, v dôsledku ktorých má obmedzený prístup k službám a produktom, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. A hoci spočiatku sa zdalo, že spoločnosť tieto sankcie ľavou zadnou zvládne, tak prax ukázala, že tomu tak celkom nebolo.

Niekdajšia trhová dvojka, ktorá bola na krátko aj lídrom v oblasti predaja smartfónov, je dnes pomerne malým hráčom. Dôvod, prečo sa spoločnosti nedarí je, že má obmedzený prístup ku komponentom, z ktorých sa vyrábajú smartfóny. Ide najmä o procesory s podporou 5G technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nebyť sankcií, Huawei a Apple by boli najväčší predajcovia smartfónov na svete, myslí si Yu

Portál androidauthority.com najnovšie upozorňuje na slová Richard Yu, ktorý na automobilovom fóre v Číne uviedol, že ak by Američania nezasiahli, tak by najväčšími výrobcami smartfónov boli oni a Apple.

„Ak by nás USA nezasiahli a nepotlačili, najväčšími svetovými výrobcami mobilných telefónov by pravdepodobne boli Huawei a Apple,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Huawei.

Ak sa pýtate, kde je Samsung, tak Yu kórejského výrobcu smartfónov zaradil medzi ďalších menších výrobcov.

„Ďalší sú malí výrobcovia vrátane kórejskej spoločnosti (Samsung), ktorí sa môžu predávať najmä na trhoch v USA a Južnej Kórei,“ doplnil.

V čase pred uvalením sankcií na Huawei, Samsung bol najväčším predajcom smartfónov na trhu (ktorým je aj do dnes) s tým, že čínsky gigant raketovo rástol a vyzeralo to tak, že to bola len otázka času, kedy sa stane lídrom. Je ale fér uviesť, že Samsung určite nebol „malým výrobcov“ a pravdepodobne by sa nečinne nepozeral na to, ako mu Huawei preberá zákazníkov.

Súboj Huaweiu a Samsungu by bol ale bezpochyby zaujímavý a určite by z toho ťažili najmä zákazníci. Na druhej strane, Huawei uvoľnil priestor pre ďalších výrobcov smartfónov, ktorými sú Oppo, či vivo. Aktuálne ide o dvojicu výrobcov smartfónov, ktorí dobýjajú čoraz viac regiónov. Na sile rovnako naberá i Honor, ktorý od novembra 2020 patrí pod krídla konzorcia Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd..

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close