HuaweiSpravodajstvo

Huawei v spolupráci so SMIC údajne postavia fabriku na výrobu čipov. Je to cesta von z aktuálnych problémov?

Huawei v obchodnej vojne s USA určite neskladá zbrane! V spolupráci so SMIC plánuje vybudovanie vlastnej továrne na čipy.

Biznis zo strany Huawei sa pod sankciami zo strany USA spomalil. Ide najmä o obmedzenia súvisiace s prístupom ku čipom, ktorých je beztak málo. No v zákulisí sa šušká o tom, že Huawei plánuje v spolupráci so SMIC, najväčším výrobcom čipov v Číne, vybudovať vlastnú továreň. Na informáciu upozornil web gizchina.com.

Celá táto továreň by mala byť vybudovaná v Shenzhene. Spolupráca ale nebude len o týchto dvoch hráčoch. Huawei sa podľa všetkého mal obrátiť i na dodávateľský reťazec TSMC. Spoločnou súhrou by mohlo dôjsť k vytvoreniu veľmi silnej továrne na výrobu polovodičov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Peniaze nehrajú pre Huawei žiadnu rolu

Všetky tieto rokovania mali prebehnúť na podujatí SEMICON TAIWAN 2021. Podľa zdroja z odvetvia, ktorý nechcel byť menovaný, Huawei prišiel za nimi a tvrdil, že chcú postaviť vlastnú továreň. Čínsky výrobca smartfónov to údajne myslí veľmi vážne, keďže podľa prvotných odhadov sa počiatočné investície pohybujú na úrovni niekoľkých desiatok miliárd dolárov.

Prvotné odhady ale zďaleka nie sú strop. Čínskemu gigantovi vôbec nezáleží na peniazoch. Najdôležitejšie je vybudovanie vlastného zdroja pre výrobu čipov a s tým spojené zavedenie hromadnej výroby.

Dôležitosť továrne v obchodnej vojne

Obchodno-technologickú vojnu medzi USA a Čínou možno nazvať novodobou verziou studenej vojny. Kedysi sa naplno zbrojilo, teraz sa všetko presunulo do technologického sveta. Preto zrejme nikoho neprekvapuje spolupráca Huawei aj so štátom, keďže SMIC čiastočne patrí aj Čínskej ľudovej republike.

Čína si naplno uvedomuje kvality Huawei a aj preto mala údajne vyhovieť požiadavkám spoločnosti. Otvorenou otázkou ale zostáva, ako obísť medzinárodné patenty a technológie.

V každom prípade by mal Huawei v tejto továrni produkovať najmä čipy založené na technológií HiSilicon. V spolupráci so SMIC bude teda tento čínsky gigant zrejme konečne mať pod palcom kompletnú produkciu čipov. Nebude teda na nikom závislý a bude môcť produkovať nevyhnutné čipy, ktoré spoločnosti chýbajú.

Rovnako však treba dodať, že vybudovanie továrne nebude zo dňa na deň. Inými slovami, ak by sa slová vyššie i neskôr potvrdili, tak spoločnosť má pred sebou ešte dlhú cestu, aby sa dostala z najhoršieho von.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close