AutáHuaweiSpravodajstvo

Huawei údajne rozmýšľa, že by sa vrhol do podnikania s elektromobilmi. Uvidíme elektromobil s logom spoločnosti?

Od smartfónov ku autám. Huawei údajne uvažuje o novej oblasti podnikania.

Huawei v priebehu posledných 2 rokov má čo to robiť, aby dokázal odolávať aktuálnym sankciám zo strany amerických úradov. Tie nabrali na obrátkach v priebehu minulého roka, kedy boli spoločnosti obmedzené možnosti nakupovania produktov od firiem, ktoré na ich výrobu využívajú americké technológie. Odhaduje sa, že tento rok spoločnosť bude schopnou na trh doručiť „len“ niečo medzi 70 až 80-miliónmi smartfónov. Ide približne o -60% pokles v porovnaní s uplynulým rokom.

Huawei sa tak logicky pozerá aj po iných oblastiach podnikania. Pár dní dozadu vyplávalo na povrch, že spoločnosť uvažuje o podnikaní v oblasti, kde by ste to nečakali. Pri chove ošípaných. Samozrejme, Huawei ich nechce chovať, ale chce využiť svoje technológie vrátane AI, aby boli schopní odhaliť napríklad choroby zvierat. Znie to šialene, ale treba brať do úvahy, že Čína je domov pre polovicu svetovej populácie. Pre Huawei ide tak o obrovskú príležitosť, ako využiť svoje know-how v oblasti umelej inteligencie.

Huawei sa pozerá aj po elektromobiloch

Najnovšie portál gsmarena.com prichádza s ďalšími zaujímavými správami. Konkrétne píše, že spoločnosť sa aktívne pozerá aj po ďalšej oblasti podnikania, ktorá je pre Huawei bezpochyby bližšia, ako chov ošípaných. Ide konkrétne o elektromobilitu.

Portál konkrétne píše, že spoločnosť začala s aktívnym návrhom elektrického vozidla, ako aj oslovovať potenciálnych dodávateľov komponentov.

Už v tomto roku? Údajne áno!

Portál ďalej píše, že spoločnosť by mohla svoj prvý automobil navrhnúť, a prípadne predstaviť, ešte v tomto roku. Ide o celkom šibeničný termín. Podľa publikovaných správ, na čele projektu stojí Richard Yu, šéf spotrebiteľskej obchodnej skupiny Huawei, ktorý sa postaral o raketový rast spoločnosti v oblasti podnikania so smartfónmi. Bohužiaľ, tento rast bol zastavený americkými sankciami.

Huawei má aktuálne rokovať s viacerými spoločnosťami o možnej spolupráci, medzi ktorými vynikajú Changan Automobile, či BluePark New Energy Technology. Rovnako sa hovorí, že Huawei rokuje aj so skupinou BAIC Group, ktorá by mala stáť za fyzickou výrobou potenciálneho elektromobilu s logom Huaweiu.

Druhým dychom treba dodať, že Huawei tieto fámy (zatiaľ) vyvracia. Hovorca spoločnosti mal konkrétne uviesť:

„..spoločnosť Huawei nie je výrobcom automobilov. Avšak prostredníctvom informačných a komunikačných technológií (ICT) sa snažíme byť zameraní na digitálne automobily, aby sme sa mohli stáť potenciálnym dodávateľom komponentov, ktorý umožní  výrobcom automobilov (výrobcom originálneho vybavenia) vyrábať lepšie vozidlá.“

Druhým dychom treba dodať, že zo slov hovorcu spoločnosti plynie, že Huawei rozmýšľa skôr nad tým, že by bol „len“ dodávateľom technológií. Nuž, nechajme sa prekvapiť, ako to neskôr bude.

V každom prípade, uvítali by ste Huawei v tejto oblasti  podnikania? V súčasnosti sa aktívne hovorí o tom, že Apple pracuje na svojom elektromobile, a rovnako sa začala spomínať aj spoločnosť Xiaomi. Nemuselo by ísť tak zo strany Huaweiu o nečakaný krok, ak chce spoločnosť udržať krok s konkurenciou.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close