Huawei chce posunúť technológiu snímača odtlačkov prstov v displeji na novú úroveň

Možnosť snímania odtlačkov prstov na ktoromkoľvek bode displeja je budúcnosť a zrejme by ju uvítala väčšina z nás

huawei p40 snimac odtlackov prstov v displeji
Zdroj: Huawei

Čínsky technologický a telekomunikačný gigant Huawei si nechal patentovať naozaj zaujímavé technické riešenie biometrickej autentifikácie, ktorá bude možno už o pár rokov realitou. Reč je o nedávno podanom patente o snímači odtlačkov prstov v celej ploche displeja, informuje o tomztom portál AndroidAuthority.

Spoločnosť čaká na schválenie patentov

Spoločnosť Huawei údajne podala patent hneď na 6 trhoch – v Číne, Európe, USA, Japonsku, Kórei a v Indii, pričom momentálne čaká na schválenie jednotlivých patentových prihlášok. V patentoch, ako i pre spomínaný portál, spoločnosť Huawei načrtla prípadné možnosti využitia takejto technológie v praxi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Omnoho rýchlejší spôsob autentifikácie

V porovnaní s dnešnými spôsobmi biometrickej autentifikácie by zrejme išlo o najrýchlejší možný spôsob prihlásenia sa nie len do vášho zariadenia. Využívať by sa mohla aj na dodatočnú autentifikáciu pri vstupe do citlivých aplikácií, či špeciálnych súkromných priečinkov, pričom ku prihláseniu by došlo už v prípade ťuknutia na ikonku danej aplikácie.

huawei patent snimac odtlackov prstov v celom displeji
Zdroj: AndroidAuthority

Huawei taktiež spomína možnosť okamžitého odpovedania, napríklad na správy priamo zo zamknutej obrazovky. V prípade bliknutia notifikácie by tak stačilo iba zareagovať, pričom prihlásenie do zariadenia by prebehlo v zlomku sekundy bez nutnosti ďalšej interakcie. Výrobca taktiež odhalil možnosť aktivácie zabudovaných snímačov iba v niektorých segmentoch displeja. Takéto riešenie by rozhodne zvýšilo výdrž batérie, pričom by zároveň ponúklo čiastočné prispôsobenie potrebám jednotlivých používateľov.

Spoločnosť Synaptics o takomto riešení hovorila už v minulosti

Táto technológia vyzerá na prvý pohľad až moc futuristicky, no dočkať by sme sa jej mohli už v najsledujúcich rokoch. Nie je to tak dávno, čo sa o takejto technológii hovorilo už v minulosti. Biometrická spoločnosť Synaptics o takejto technológii hovorila už v roku 2018, pričom hovorila aj o možnosti neustálej identifikácie používateľa. Ak by teda vzal do rúk váš smartfón niekto iný, okamžite by mohlo prísť ku jeho zablokovaniu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre