HuaweiSpravodajstvo

Huawei si ide „svoje“. Aj napriek sankciám prekonáva minuloročný rekord v počte predaných zariadení

Huawei hlási ďalší úspech. Doteraz predali viac ako 200-miliónov smartfónov a to výrazne skôr ako v minulom roku, a to aj napriek sankciám.

Analytická spoločnosť International Data Corporation (IDC) zverejnila výsledky predajov smartfónov jednotlivých výrobcov za druhý kvartál tohto roka. Podľa čísiel spoločnosť Huawei celkovo predala  58,7 miliónov zariadení čo predstavuje nárast predajov o 8,3% v medziročnom porovnaní. Huawei aktuálne však hlási, že doteraz spoločnosť predala viac ako 200 miliónov zariadení (pozn. redakcie: vrátane 3. kvartálu). V  porovnaní s minulým rokom sa spoločnosti podarilo prekonať 200-miliónovú hranicu o 64 dní skôr ako tomu bolo rok dozadu. Na tému upozornil portál fonearena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho Európska spoločnosť pre obraz a zvuk (European Image and Sound Association/EISA), skupina zahŕňajúca 55 najväčších a najrešpektovanejších technologických magazínov, vyhlásila zariadenia P30 Pro za najlepší smartfón na svete pre rok 2019 . Tento úspech dosiahla spoločnosť už druhý rok za sebou. Rovnaké ocenenie spoločnosť získala aj  od TIPA World Awards 2019 na prelome apríla a mája.

Huawei okrem iného uviedol, že model Mate 30 Pro 5G príde na trh aj vo verzii s 8 GB RAM a 512 GB úložným priestorom. Bude k dispozícií vo farbách lesnej zelenej, oranžovej s výberom „vegánskeho koženého púzdra“. Predaj začne od 1. novembra 2019 v Číne.

Tornado Pan, manažér pre obchod Huawei India okrem iného uviedol dôležitosť indického trhu pre spoločnosť. Huawei Y9 Prime sa stal najpredávanejším smartfónom na Amazon India. Za úspechom stojí zaujímavý dizajn a perfektný fotoaparát. Môžete si o ňom prečítať tu.

„India je pre Huawei dôležitým a strategickým trhom a naďalej dostávame ohromnú spätnú väzbu od našich zákazníkov vo všetkých našich kategóriách produktov. Úzko spolupracujeme s našimi indickými spotrebiteľmi a prinášame inovácie, ktoré sú zamerané na zlepšenie ich života. Mnohé z našich prémiových zariadení sú špeciálne navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám, želaniam a ambíciám indických spotrebiteľov….“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close