Spravodajstvo

Huawei sa trhu so smartfónmi nehodlá vzdať. Podpisuje dôležitú dohodu, ktorá im má dopomôcť k návratu na vrchol

Huawei sa bez boja nehodlá vzdať. Podpisuje dohodu, ktorej cieľom je posilnenie domáceho dodávateľského reťazca.

Koncom minulého týždňa vyplávali na povrch informácie, že Huawei sa nehodlá vzdať trhu so smartfónmi a pekelnú situáciu s nedostatkom procesorov, chce vyriešiť vlastnou továrňou na ich výrobu.

Najnovšie portál Gizmochina.com upozorňuje na to, že HiSilicon, spoločnosť patriaca do konzorcia Huawei, podpísala dohodu s čínskou firmou na posilnenie domáceho dodávateľského reťazca. Miestny partner zdieľal túto informáciu v oznámení začiatkom tohto týždňa. Pre pripomenutie treba povedať, že HiSilicon je dcérskou spoločnosťou Huaweiu, ktorá má bohaté skúsenosti s návrhom dizajnu mobilných procesorov pričom spoločnosť v minulosti presúvala výrobu procesorov najmä na plecia spoločnosti TSMC.

Huawei zintenzívňuje úsilie na vytvorenie domáceho dodávateľského reťazca čipov

Podľa publikovaných správ, čínsky výrobca čipov, Shenzhen JT Automation Equipment uviedol, že podpísal päťročné memorandum o porozumení s HiSilicon, najväčším čínskym vývojárom čipov.

„HiSilicon spoločnosti Huawei zintenzívňuje úsilie zamerané na vytvorenie domáceho dodávateľského reťazca čipov.“ uviedla spoločnosť Shenzhen JT Automation Equipment, ktorá ďalej dodala, že: „Obidve strany sa zameriavajú na rozšírenie spolupráce na vývoji nástrojov na výrobu polovodičov v snahe vyriešiť problém ich nedostatku a vytvorenia sebestačného a kontrolovateľného priemyslu“

Vyhlásenie spoločnosti Shenzhen JT Automation Equipment zrejme súvisí s viacerými premennými. Ako so všeobecným nedostatkom čipov, tak aj so sankciami zo strany amerických úradov v dôsledku ktorých, Huawei nemôže nakupovať bez obmedzení produkty vyrábané americkými technológiami.

Pre tých, ktorí nevedia, spoločnosť JT bola založená v roku 2004 a ide o výrobcu procesorov, ktorý dodáva svoje produkty najmä pre firmy pôsobiace v oblastiach spotrebnej elektroniky, automobilovej elektroniky, letectva a dokonca aj pre firmy pôsobiace v kozmickom, či obrannom odvetví.

Tak či onak, spoluprácu zo strany spoločnosti Huawei môžeme chápať ako dohodu, ktorá je predovšetkým snahou posilniť miestne dodávateľské reťaze a dosiahnuť tak sebestačnosť a nezávislosť od amerických technológií. Cieľom dohody je tak predísť aktuálnym problém, ktorým musí spoločnosť Huawei v súčasnosti čeliť.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close