HuaweiSpravodajstvo

Huawei robí prvý krok, aby sa vrátil na výslnie. Podarí sa spoločnosti veľký „comeback“?

Huawei našiel cestu, ako získať procesory pre svoje smartfóny, je tam však jedno ale.

Ešte v druhej polovici augusta predseda spoločnosti Huawei, Guo Ping uviedol, že pre spoločnosť nie je problém navrhnúť špičkové procesory, ale zabezpečiť ich výrobu. Dôvodom sú sankcie zo strany amerických úradov, ktoré obmedzujú spoločnosti prístup k produktom a službám vyrábaným americkými technológiami. Hoci spočiatku vyzerali sankcie „neškodne“ vzhľadom na to, že Huawei bol schopným zaobstarať si obrovské skladové zásoby komponentov, tak plynúcim časom, zásoby „vyschli“.  Rovnako treba dodať, že málokto očakával, že sankcie budú trvať tak dlhú dobu.

Huawei preto dnes už dobre vie, že sankcie sú devastujúcimi a preto hľadá riešenia, ako sa dostať z nelichotivej situácie. Z trhového lídra, ktorý ašpiroval na trhovú jednotku, sa stal v priebehu posledného roka trpaslík.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál gizchina.com naznačujú, že Hauwei by si mohol vydýchnuť. Druhým dychom však treba povedať, že nepôjde v pravom slova zmysle o výhru spoločnosti Huawei, ale skôr len o „remízu“.

Huawei bude používať procesory Snapdragon, je tam všetko jedno ale

Huawei našiel cestu, ako získať procesory pre svoje smartfóny. Druhým dychom však treba povedať, že hoci pôjde o špičkové procesory spoločnosti Snapdragon, tak budú s kompromismi. O čo konkrétne ide? Hoci smartfóny spoločnosti budú poháňané výkonnými procesormi Snapdragon, ako sú 778G, 888, či pripravovaným procesorom 898, tak bude im chýbať jedna kľúčová vlastnosť, je ňou podpora 5G technológie. Inými slovami, telefóny spoločnosti budú kompatibilné len so sieťami štvrtej generácie.  Tento fakt môže byť  pre mnohých používateľom rozhodujúcim pri výbere nového zariadenia vzhľadom na to, že siete najnovšej generácie, sa rozrastajú naprieč viacerými regiónmi sveta, ako huby po daždi. Rovnako treba dodať, že telefóny Huawei, aj naďalej nedisponujú Mobilnými službami Google.

Publikované správy, ohľadne procesorov 778G, či pripravovaného procesoru 898 bohužiaľ neodhaľujú, v ktorých zariadeniach budú prítomné. V prípade procesoru 898 môžeme však usudzovať, že ho nájdeme v pripravovanej produktovej rade smartfónov Mate 50. V prípade menej výkonného modelu procesora, 778G, môžeme špekulovať, že bude v smartfónoch strednej vyššej triedy, napríklad v produktovej rade smartfónov Huawei Nova 9.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close