HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezrádza, na koľko zariadení poháňaných HarmonyOS si trúfa do konca budúceho roka. Dokáže to?

Dopomôcť spoločnosti naplniť tento ambiciózny cieľ majú externí partneri

Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Huawei predstavila nadstavbu EMUI 11 spolu s novou verziou operačného systému HarmonyOS 2.0, ktorá by mala byť pre mobilné smartfóny sprístupnení ešte koncom tohto roka. Prvé mobilné zariadenia by mali byť predstavené v priebehu toho budúceho. Huawei zároveň prezradil, že HarmonyOS 2.0 bude dostupný pre všetky zariadenia s novo predstavenou nadstavbou.

HarmonyOS nie sú len smartfóny

Zároveň však treba dodať, že HarmonyOS nie sú „len smartfóny“. Ide o operačný systém určený pre širšie portfólio produktov. Od chytrých hodiniek, cez televízory, domáce spotrebiče, až po automobily a podobne. Počas predstavenia novej verzie operačného systému, Yu Chengdong, softwarový riaditeľ spoločnosti, prezradil, že do konca budúceho roka by chceli mať 100-miliónov vlastných aktívnych zariadení poháňaných novo predstaveným operačným systémom. V závere však dodal, že jeho ambície sú oveľa väčšie.  Dnes sa môžeme dozvedieť, čo sa schováva za „väčšími ambíciami“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

200-miliónov zariadení

Yang Haisong, softwarový viceprezident spoločnosti doplnil vyjadrenia Chengdonga, že ich plány a ciele sú oveľa väčšími. Konkrétne povedal, že do konca roka veria v 200-miliónov zariadení poháňaných operačným systémom HarmonyOS. Informuje o tom portál global.chinadaily.com. Nemalo by ísť však len o zariadenia spoločnosti, ale aj o zariadenia tretích strán. Inými slovami, Yang verí, že ďalší výrobcovia budú predstavovať svoje zariadenia, ktoré budú poháňané ich operačným systémom.

Huawei mal v dôsledku tohto ambiciózne plánu započať novú spoluprácu s mnohými externými partnermi. Napríklad so spoločnosťami ako sú Midea Group, Joyoung, či Robam Appliances, ktoré majú robiť nie len osvetu okolo nového operačného systému, ale aj pracovať na nových produktoch. Ide pritom o rôzne chytré vybavenie, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou bude možné ovládať prostredníctvom smartfónu.

Okrem iného Huawei sprístupnil HarmonyOS SDK v BETA verzii (ide o vývojárske nástroje určené na tvorbu softwaru) pre zariadenia s 128kB RAM do 128MB. Inými slovami, Huawei plánuje dostať nimi vyvíjaný operačný systém do širokého portfólia zariadení obzvlášť di IoT zariadení, teda internet vecí. V konečnom dôsledku, tak cieľ 200-miliónov zariadení, neznie vôbec „šialenie“, ale vcelku reálne.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close