HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezradil svoje doterajšie príjmy za rok 2020. Finančné výsledky zrejme prekvapia každého

Rok 2020 je pre spoločnosť Huawei zrejme najťažším rokom v histórií. Finančná stabilita spoločnosti však rastie aj naďalej

Spoločnosť Huawei zažíva naozaj hektické obdobie. Celosvetová pandémia nového koronavírusu zrejme nepotešila žiadneho výrobcu elektroniky, ako ani väčšinu podnikateľov na celom svete. Ku tomuto prírodnému nepriateľovi sa však v prípade čínskej spoločnosti pridali aj ďalšie problémy súvisiace s obchodnou vojnou Spojených štátov amerických a USA. Odstavenie z amerického trhu ako aj „zbrojenie“ proti čínskemu telekomunikačnému gigantovi zo strany USA určite spoločnosti Huawei nijako nepomáha. Prognózy viacerých analytikov odhadovali, že spoločnosť Huawei zaznamená už v tomto roku výrazný pokles v príjmoch a to najmä z dôvodu vojny s americkou stranou. Najnovšie finančné výsledky spoločnosti však opäť ukazujú, že situácia nie je taká čierno-biela, ako si väčšina z nás myslela.

Ďalšie pozitívne čísla sú na stole

Ako vo svojej nedávnej tlačovej správe uvádza spoločnosť Huawei, obchodné výsledky za prvé 3 štvrťroky roku 2020 spĺňajú očakávania. Počas tohto obdobia spoločnosť Huawei zaznamenala príjmy vo výške 671,3 miliárd CNY, čo je v prepočte až 84,8 miliárd EUR. Oproti identickému časovému obdobiu z predošlého roka tak ide o nárast o 9,9%. Pozitívny trend zaznamenala spoločnosť Huawei aj pri čistej ziskovej marži. Tá za prvé 3 štvrťroky roku 2020 dosiahla úroveň až 8,0%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dodávateľské reťazce sú pod silným tlakom

„Keď sa svet potýka s COVID-19, globálny dodávateľský reťazec spoločnosti Huawei je pod silným tlakom a jeho výroba a prevádzka čelia významným výzvam. Spoločnosť sa naďalej snaží hľadať riešenia, prežiť, postupovať vpred a plniť si svoje záväzky voči zákazníkom a dodávateľom,“ uvádza Huawei vo svojej tlačovej správe.

Huawei je viac než len smartfóny

Väčšina z našich čitateľov si určite uvedomuje, že spoločnosť Huawei nie je zameraná len na smartfóny, či inú „drobnú“ elektroniku. Obrovskú časť príjmov tvoria aj technológie z oblasti ako sú umelá inteligencia, cloudové technológie, ako aj vývoj a výroba 5G infraštruktúry, ktorá je primárnym cieľom kritiky zo strany viacerých západných krajín, najmä USA. Spoločnosť sa taktiež zameriava na vývoji priemyselných aplikácií a internetu vecí.

„Jej deklarovaným cieľom (pozn. redakcie: cieľom spoločnosti Huawei) je pomôcť podnikom pri rozširovaní ich podnikania a pomôcť vládam povzbudiť domáci priemysel, zvýhodniť zložky a zlepšiť celkové riadenie.“

Z viacerých dôvodov bude musieť spoločnosť Huawei v budúcnosti prekopať svoje podnikanie vo viacerých oblastiach, pričom ohrozená je aj divízia zameraná na vývoj a výrobu smartfónov. Spoločnosť sa však chce aj napriek viacerým prekážkam zameriavať na vývoj technologických inovácií, ku čomu sa len nedávno zaviazal aj priamo Yu Chengdong, šéf spoločnosti Huawei. O tejto téme sa viac dočítate v našom nedávnom článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close