Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú už aj na Slovensko. Na predajných pultoch ich nájdeme už o pár dní

Huawei prináša na slovenský trh dva nové modely vlajkových telefónov, P50 Pro a P50 Pocket. Poznáme ich cenu a dostupnosť!

Huawei P50 Pocket
Zdroj: YouTube (Lim Reviews)

Mohlo by sa zdať, že Huawei sa vytratil z trhu so smartfónmi. Opak je však pravdou, spoločnosť aj naďalej prináša na trh nové a inovatívne zariadenia. Nie tak dávno sme mohli čítať o telefóne Nova 9 a dnes sa do pozornosti dostávajú ďalšie dva modely telefónov.

Čínsky technologický gigant najnovšie hlási, že na slovenský trh prináša dva modely telefónov, Huawei P50 Pocket a P50 Pro. Ide o vlajkové modely telefónov, ktoré majú tie najvyššie ambície.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei P50 Pro

Zariadenie P50 Pro ponúka špičkový procesor Snapdragon 888, ktorý je vyrobený 5nm technologickým postupom. Bohužiaľ, pochváliť sa môže len 4G konektivitou. Ďalej poteší veľký displej 6,6“ OLED displej s a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Zariadeniu samozrejme nechýba podpora NFC, či technológia rýchleho nabíjania s výkonom až do 66W. Rovnako treba spomenúť i veľkú 4360 mAh batériu.

Huawei P50 Pro predna stena
Zdroj: Huawei

Zariadenie sa však chváli najmä kamerovým modulom, kde vyčnieva 50 MP snímač s podporou technológie True Chroma. Ide o technológiu, ktorá ponúka ten najvyšší štandard v súvislosti s vykresľovaním farieb tak, ako ich vidíme voľným okom. Doplnený je o 40 MP monochromatický snímač, 64 MP periskopický teleobjektív, ktorý sa chváli 3,5-násobným optickým priblížením a 13 MP ultraširokouhlou kamerou.

Huawei P50 Pro kamerovy modul
Zdroj: Huawei

Čo sa týka operačného systému, tak zariadenie je poháňané systémom EMUI 12 bez podpory Mobilných služieb Google. Na druhej strane, zariadenie ponúka platformu Huawei App Gallery. Čo sa týka ďalšej konektivity, tak zariadenie sa môže pochváliť prítomnosťou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspotop, ale i technológiou Bluetooth vo verzii 5.2.

Huawei P50 Pro zadna stena
Zdroj: Huawei

Huawei P50 Pocket

Druhým modelom, ktorý poteší najmä fanúšikov dizajnu, je zariadenie P50 Pocket. Ako môžete nižšie vidieť, tak ide o skladateľný smartfón, véčko. Telefón rovnako ponúka parametre vlajkovej lode. Poháňaný je čipom Snapdragon 888 (s podporou 4G technológie). V rozloženom stave telefón ponúka 6,9“ OLED displej so zobrazovacou frekvenciou 120 Hz. Veľkosť vonkajšieho displeja je 1“ a je v tvare kruhu. Vonkajší displej je však schopný zobrazovať viac, ako len notifikácie, či čas. Môže sa pochváliť napríklad widgetmi, ale i zobrazením aplikácií, ako sú napríklad mapy, či prehrávač hudby.

Huawei P50 Pocket_predna stena
Zdroj: Huawei

V prípade kamerového modulu zariadenie, hlavný snímač disponuje rozlíšením 40 MP, ktorý je doplnený o 13 MP ultraširokouhlý a 32 MP ultraspektrálny snímač, ktorého primárnou úlohou je zlepšiť podanie farieb. Zariadenie ďalej disponuje 4 000 mAh batériou, ktorú je možné nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone 40W. Zariadenie je rovnako, ako P50 Pro, poháňané operačným systému EMUI 12.

Huawei P50 Pocket_zadna stena
Zdroj: Huawei

Prejdime však k cenám telefónov. Ako už asi tušíte, tak zariadenia s prívlastkom „vlajkové lode“ nebudú lacným špásom. P50 Pro začína na odporúčacej cene 1 199€ a P50 Pocket bude dostupný od 1 399€. Štart predaja telefónov začne 7. februára.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre