HuaweiSpravodajstvo

Huawei odsúva v rebríčku DxOMARK Xiaomi na 2. priečku. Mate 40 Pro je najlepším fotomobilom

Huawei Mate 40 Pro je aktuálnym lídrom DxOMARK rebríčka

Len pred niekoľkými chvíľami spoločnosť Huawei predstavila novú produktovú radu smartfónov Mate 40, na ktorej čele stojí zariadenie Mate 40 Pro+. V tesnej nadväznosti na predstavenie nových zariadení, spoločnosť DxOMARK, ktorá dlhodobo monitoruje kvalitu fotoaparátov, zverejnila výsledky z testovania modelu smartfónu Mate 40 Pro.

Mate 40 Pro sa dostal na vrchol rebríčka

„Huawei má za sebou históriu navrhovania smartfónov so skvelými fotoaparátmi a Mate 40 Pro nie je výnimkou. Nový model dosahuje vynikajúce skóre DxOMARK Camera 136 bodov a je novou jednotkou v našom rebríčku. Pod skóre 140 v prípade fotografií sa podpísali takmer všetky testované atribúty.“ píše DxOMARK v publikovanej správe.

Zariadenie Mate 40 Pro ponúka primárnu 50-megapixelovú kameru s veľkosťou snímača je 1,28“, svetelnosťou objektívu f/1,9. Doplnená je ultra-široký objektív s 20-megapixelovým rozlíšením s veľkosťou snímača 1,54“ a clonou f /1,8. Teleobjektív zas ponúka rozlíšenie 12-megapixelov s veľkosťou snímača 3,56“ a clonou f/3,4.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nižšie v náhľade si môžete pozrieť čiastkové výsledky zariadenia v jednotlivých kategóriách.

DXOMARK_vysledky tetovania
Zdroj: DxMARK

DxOMARK  v závere píše, že aktuálne ide o jeden z najlepších fotoaparátov vôbec, pričom vyzdvihuje hlavne skvelé snímky zachytené počas zlých svetelných podmienok. Na druhej strane výčitky má voči ultra-širokému objektívu, ktorého zorné pole je pomerne úzke. Zároveň dodáva, že v prípade tele-priblíženia sú obrázky častokrát neostré.

Aktuálne rebríček prvých 5 najlepších fotmobilov vyzerá nasledovne – Huawei Mate 40 Pro (136 bodov), Xiaomi Mi 10 Ultra (133), Huawei P40 Pro (132), Xiaomi Mi 10 (128) a Vivo X50 Pro+ (127).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close