Huawei Mate Xs je oficiálne predstavený. Dostupný bude aj na Slovensku

Spoločnosť Huawei dnes predstavila Huawei Mate Xs. Nový skladateľný smartfón, za ktorý si spoločnosť bude pýtať 2 499€.

Huawei Mate X_predny pohlad
Zdroj: Youtube (Huawei)

Približne týždeň dozadu spoločnosť Huawei ohlásila, že aj napriek zrušeniu MWC 2020 nehodlá opustiť plán týkajúci sa predstavenia nových produktov vrátane novej stratégie spoločnosti. Tak sa teraz aj deje.

Huawei predstavuje Mate Xs

Spoločnosť Huwei podľa očakávaní predstavuje nový model skladateľného zariadenia Huawei Mate Xs, ktorý v rozloženom stave ponúka 8“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Mate Xs
Zdroj: Youtube (Huawei)

V porovnaní s konkurenciou v podobe zariadenia Galaxy Fold smartfón podrástol o 0,7“. Zároveň Huawie hovorí, že displej zariadenia je tvorený dvomi vrstvami.  V konečnom dôsledku je tak o 80% pevnejší, ako v prípade predošlej generácie.

V príapde hardvéru bol procesor Kirin 980 nahradený novým typom Kirin 990 5G. Procesor je vyrobený 7nm technológiou, je fyzicky o 15% menší a zároveň podporuje viacej 5G frekvencií. Okrem toho, oproti predošlej generácii je z pohľadu výkonu CPU o 21% výkonnejším a v prípade GPU o 39% vrátane nižšej energetickej náročnosti.

Okrem displeja prešiel hardvérovou úpravou aj samotný mechanizmus otvárania a sklápania displeja. Huawei prezrádza, že vďaka novému typu materiálu v  podobe zirkónia a technológie „tekutého kovu“ je o 30% pevnejší ako predošlá generácia.

V prípade batérie, smartfón ponúka kapacitu 4 500mAh a podporu rýchleho nabíjania pri výkone do 55W. Spoločnosť prezrádza, že za 30 minút je ho možné nabiť na úroveň 85%. V prípade konkurencie, zariadenia Galaxy Fold 5G, ide o 2,3-krát rýchlejšie nabíjanie. V prípade výdrže spoločnosť sa chváli dlhšou výdržou o 21%.

Smartfón je ďalej vybavený 4-snímačmi. Hlavná kamera disponuje rozlíšením 40-megapixelov. Doplnená je o 8-megapixlový teleobjektív, 16-megapixelový ultraširoký objektív a ToF šošovkou určenou na snímanie hĺbky.

Huawei Mate Xs_kamera
Zdroj: Youtube (Huawei)

Ako už asi tušíte, Mate Xs nebude lacným zariadením. Dostupný bude vo verzii 8GB RAM s 512GB úložným priestorom. Spoločnosť si za neho vypýta 2499€.

Huawei Mate Xs_cena
Zdroj: Youtube (Huawei)

Mimochodom, smartfón bude dostupný aj na Slovensku. Cenu ako aj čas, kedy si ho budú môcť zakúpiť prví záujemcovia však nebola odhalená.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre