HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate X2 je predstavený. Čo ponúka 2. generácia skladateľných smartfónov od spoločnosti Huawei?

Čínsky technologický gigant pred malými chvíľami predstavil 2. generáciu skladateľných smartfónov.

Skladateľné smartfóny síce pomaly, ale isto naberajú na popularite. Reagujú na to aj výrobcovia smartfónov. Nie tak dávno sme napríklad upozorňovali na predstavenie zariadenia Samsung Galaxy Z Fold 2, ktorý sme mimochodom, ako jedna z prvých redakcií na Slovensku mohli otestovať, a dnes konkurenčný Huawei predstavuje veľmi podobný model smartfónu, Mate X2.

Huawei Mate X2 je predstavený

V porovnaní s predošlou generáciou skladateľných smartfónov, zariadenie vyzerá radikálne inak. Zatiaľ čo v minulosti bol displej orientovaný smerom von, tak tentokrát sa zariadenia zatvára displejmi smerom k sebe. Neznamená to však, že so zloženým zariadením nemôže používateľ pracovať. Rovnako ako v prípade zariadenia Galaxy Fold, aj Mate X disponuje vonkajším displejom.

Hneď v začiatku treba povedať, že zariadenie bolo predstavené bez podpory Mobilných služieb Google. Čo je limitom hlavne pre regióny mimo domáci trh. Zariadenie podľa oficiálnych stránok spoločnosti, je poháňané Androidom 10 v kombinácii s EMUI 11.0. Počas konferencie však spoločnosť odhalila, že Mate X2 bude jedným z prvých smartfónov, ktoré bude aktualizované na operačný systém HarmonyOS. Stať by sa tak mohlo už niekedy v apríli.

Prejdime však k ďalším špecifikáciám zariadenia. Displej v rozloženom stave ponúka 8“ s rozlíšením 2480 x 2200 bodov. Externý displej je veľkým 6.45“ a disponuje rozlíšením 2700 x 1160 bodov. V oboch prípadoch ide samozrejme o AMOLED panel s vysokou zobrazovacou frekvenciou. Konkrétne hovoríme o frekvencii na úrovni do 90Hz.  V  prípade vzorkovacej frekvencie ide o 180Hz (vnútorný) a 240Hz.

Huawei Mate X2_predstavenie smartfonu_displej
Zdroj: Huawei

Čo sa týka srdca smartfónu, tak to je tvorené procesorom Kirin 9000, aktuálne najvýkonnejším procesorom z kuchyne spoločnosti. Len pre zaujímavosť, rovnaký procesor nájdeme aj v smartfóne Mate 40 Pro. Procesoru dopomáha ešte 8GB operačnej pamäte RAM v kombinácii s 256GB/512GB úložným priestorom, či grafický čim Mali-G78.

Huawei Mate X2_kamerovy modul
Zdroj: Huawei

Ako u Huaweiu býva zvykom, tak okrem iného láka hlavne kameru. Tá v tomto prípade disponuje 4-snímačmi. Ide konkrétne o 50-megapixelový širokouhlý, 16-megapixelový ultraširoký, 12-megapixelový teleobjektív s 3x optickým zväčšením a 8-megapixelový fotoaparát „SuperZoom“ s 10x optickým zväčšením. Okrem iného kamera je schopnou natáčať videá pri 8K rozlíšení.

Čo sa týka batérie, tak tá disponuje kapacitou 4 400 mAh a podporuje rýchle nabíjanie pri výkone 55W. Samozrejmosťou je aj prítomnosť 5G technológie, NFC, USB Type – C 3.1 výstupu a ďalších štandardných technológií v tejto cenovej hladine. Keď už hovoríme o cene, tak tá bude začínať na úrovni ~2785 $. Vybavenejší model bude približne o ďalších 180 $ drahším. Zariadenie okrem iného zažije svoj debut na predajných pultoch už 25. februára.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close