Huawei Mate X2 – dozvedáme sa prvé zásadné informácie o treťom skladacom smartfóne od Huawei

Nová skladačka od čínskeho giganta Huawei údajne príde s opačným ohýbacím mechanizmom. Dodávateľom samotného displeja má byť priamo Samsung.

Huawei Mate X_predny pohlad
Zdroj: Youtube (Huawei)

Čínska technologická spoločnosť Huawei je jednou z mála spoločností, ktorým sa podarilo vytvoriť a uviesť do predaja naozaj funkčný a použiteľný skladací smartfón. Ešte začiatkom minulého roka spoločnosť predstavila svoj prvý skladací smartfón Huawei Mate X, ktorý však mal niekoľko nedostatkov. O rok neskôr sa teda čínsky výrobca rozhodol rozšíriť modelový rad X o ďalšiu skladačku – vylepšený model Huawei Mate Xs. Oba tieto smartfóny využívali identický spôsob skladania „do vonkajšej“ strany tak, že v prípade zloženia bol displej po oboch stranách zariadenia. Ide o úplne opačné technické riešenie, ako používa konkurenčná spoločnosť Samsung vo svojich zariadeniach Galaxy Fold, Galaxy Z Fold2, či Galaxy Z Flip. Najnovšie informácie od známych leakerov však naznačujú, že Huawei plánuje v prípade nového modelu využiť práve technológiu svojho najväčšieho konkurenta.

Huawei využije technické riešenie od Samsungu

Podľa známeho analytika spoločnosti Display Search, Rossa Younga, plánuje spoločnosť Huawei vybaviť nadchádzajúci skladací smartfón Mate X2 dovnútra skladajúcou sa obrazovkou, podobne ako v prípade skladacích smartfónov od spoločnosti Samsung. Zaujímavou informáciou, údajne „priamo z prostredia“ je, že nový skladací displej bude dodávaný práve spoločnosťou Samsung, pričom druhým dodávateľom bude známy výrobca displejov BOE.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Očakávať máme nižší stupeň ochrany pred poškriabaním

Mnohých fanúšikov a prípadných záujemcov o nadchádzajúci smartfón od spoločnosit Huawei určite nepoteší správa o tom, že výrobca plánuje skladací displej pokryť CPI ochrannou vrstvou a nie technologicky pokročilejším UTG ochranným sklom. Ochranná CPI vrstva je v krátkosti tenká polyimidová fólia, ktorej výhodou je jej malá hrúbka. Jej veľkou nevýhodou je však slabá odolnosť voči poškriabaniu, čo je cítiť už pri prvom dotyku s takouto obrazovkou.

Bližšie detaily o novej skladačke Huawei Mate X2 zatiaľ nepoznáme, pričom nevieme, prečo sa spoločnosť Huawei priklonila ku vyššie uvedeným technickým riešeniam. Pochopiteľne, na oficiálne informácie si ešte budeme musieť počkať, zrejme aj niekoľko mesiacov. Vyššie uvedené informácie určite nepovažujte za oficiálne, keďže ich pôvod ani pravdivosť nie je overiteľná.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre