HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate X: Uvedenie smartfónu na trh sa bude údajne posúvať na neskôr

Huawei Mate X pravdepodobne nebude uvedený na trh v septembrovom termíne. Ako najreálnejší termín sa uvádza november.

Samsung Galaxy Fold mal byť prvý skladateľným smartfónom na trhu. Spoločnosť ho však musela predčasne stiahnuť, kvôli problémom s  displejom.  Huawei sa tak naskytla skvelá príležitosť, ako byť prvou spoločnosťou s masovo dostupným skladateľným smartfónom na trhu. Najnovší report však naznačuje, že to tak na konci dňa nemusí skončiť.

Huawei Mate X nebude dostupný  v septembri

Portál Gizmochina.com prišiel s reportom, v  ktorom hovorí, že uvedenie zariadenia Huawei Mate X na trh, ktoré sa malo konať v septembri, sa bude musieť posunúť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Mate X test
Zdroj: VoSveteit.sk

Gizmochina.com sa odvoláva na portál Techradar.com, ktorý sa dnes zúčastnil tlačovej konferencie Huawei v  meste Shenzhen, kde boli prezentované informácie, že spoločnosť nebude schopná uviesť na trh smartfón v septembrovom termíne. Ako najpravdepodobnejší náhradný termín sa spomína november. V súčasnosti však nie je známa informácia čo mohlo spôsobiť oneskorenie. Teoreticky to môže byť hocičo, od konštrukčných problémov až po dodávky jednotlivých komponentov. Spoločnosť však upokojuje záujemcov o smartfón, že na trhu bude dostupný ešte pred koncom tohto roka.

V  súčasnosti nie je známy ani finálny dizajn zariadenia. Hoci smartfón malo príležitosť vyskúšať viacero redakcií počas rôznych eventov, tak koncom júla sa podarilo jednému z reportérov zachytiť smartfón v inom dizajnovom prevedení a s drobnými vylepšeniami.

huawei mate x finalny dizajn
Zdroj: Weibo – Li Wei

Jedna z  možností oneskorenia spustenia predaja zariadenia teda môže byť aj to, že spoločnosť sa rozhodla telefón uviesť na trh v pozmenenom stave, čo môže mať dopad na dodávky jednotlivých komponentov.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close