HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate 30 Pro je oficiálne predstavený. Pozrite sa čo prináša aktuálne najvýkonnejší smartfón od Huawei

Spoločnosť Huawei predstavila novú vlajkovú loď, Huawei Mate 30 Pro. Zariadenie prináša viacero inovácií a dokonalý dizajn.

Spoločnosť Huawei práve predstavila novú generáciu smartfónov Mate 30. My sme si pre Vás nižšie pripravili sumár toho najdôležitejšieho čo bolo v Mníchove povedané v spojitosti s jeho Pro verziou.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro ponúka 6,53” Flex OLED displej s rozlíšením 2400 x 1176 bodov a  s pomerom strán 18,4:9. Predná strana zariadenia na prvý pohľad zaujme zaobleným displejom po krajoch. Huawei hovorí, že vďaka tomu skvele padne do ruky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zaujímavosťou tohto zariadenia je, že neponúka žiadne tlačidlá umiestnené v konštrukcii smartfónu, je tam totiž displej. Namiesto toho podporuje viaceré dotykové gestá – napr. na vytvorenie fotografií, úpravu hlasitosti zvuku a podobne.

Huawei mate 30 Pro predstavenieovladanie zvuku
Zdroj: Youtube (Huawei)

Pri displeji ešte zostaneme. Vo vrchnej časti ponúka ako selfie kameru (32-megapixelovú, vrátane hĺbkového senzora), tak aj senzor priblíženie, senzor okolitého svetla a senzor monitorujúci gestá.

Huawei mate 30 Pro predstavenie_predna selfie kamera (1)
Zdroj: Youtube (Huawei)

Z pohľadu hardvéru zariadenie využíva najnovší procesor Kirin 990 5G v kombinácií so 6/8GB RAM a 128GB úložným priestorom. Mimochodom, podľa slov spoločnosti sa jedná o najvýkonnejší 5G procesor na svete.

Huawei mate 30 Pro predstavenie procesor
Zdroj: Youtube (Huawei)

V porovnaní s predošlou generáciou procesorov je CPU výkonnejšie o 23% a GPU o 39%. Zároveň nový procesor efektívnejšie využíva aj spotrebovanú energiu.

Huawei mate 30 Pro predstavenie procesor zlepsenie vykonu
Zdroj: Youtube (Huawei)

Vráťme sa však k 5G technológie. Huawei hovorí, že ich nový 5G procesor podporuje až 9 štandardov, narozdiel od zariadenia Galaxy Note 10+ 5G, ktorý podporuje „len“ 3. Čerešničkou na torte je, že zariadenie disponuje celkovo 21 anténami, z toho 7 je pre 5G.

Mimochodom, Huawei sa pochválil aj technológiou chladenia „Graphene film cooling technology„. Vďaka tejto technológii sa spoločnosti podarilo znížiť teplotu zariadenia o takmer 4 stupne v porovnaní so zariadením Galaxy Note 10+ 5G.

Prejdime teraz ku hlavnej kamere zariadenia. Huawei Mate 30 Pro je vybavený 16-megapixelovou ultra širokou kamerou, 40-megapixelovým hlavným snímačom, 8-megapixelovým teleobjektívom a laserovým zaostrovaním.

Huawei ďalej hovorí, že snímač hlavnej kamery je schopný zachytiť o 40% viac svetla. Vo výsledku by tak kamera mala robiť výrazne kvalitnejšie snímky za nie ideálnych svetelných podmienok.

Huawei mate 30 Pro kamera_kamera
Zdroj: Youtube (Huawei)

Prejdime teraz k batérii smartfónu. Huawei sa podarilo do zariadenia vtesnať batériu s kapacitou 4 500mAh. Smartfón je zároveň možné nabiť pomocou technológie SuperCharge s podporou 40W. V prípade bezdrôtového nabíjania, smartfón podporuje nabíjanie do 27W. Čerešničkou na torte je podpora reverzného nabíjania.

Mnohých tiež poteší, že telefón sa chváli IP68 certifikáciou čo je najvyšší štandard ochrany. Znamená to, že zariadenie je prachotesné a zároveň si poradí aj v prípade priameho stretu s vodou (napr. v prípade ponorenia do vody).

Huawei mate 30 Pro predstavenieovladanie vodeodolnost
Zdroj: Youtube (Huawei)

Huawei tiež myslel aj na ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi sklenenej zadnej steny. Predstavil totiž aj variant telefónu so zadnou stenou pokrytou kožou. Celkovo spoločnosť predstavila až 6 rôznych farebných variantov telefónu (z toho 2 sú vyhotovené z kože).

Huawei Mate 30 Pro zadna stena z koze
Zdroj: Youtube (Huawei)

Pevne veríme, že na nič podstatné sme nezabudli. V každom prípade nižšie si môžete pozrieť záznam z predstavenia zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close