HuaweiSpravodajstvo

Huawei má veľký problém s dodávkami vlastných procesorov. Presedlať bude musieť na konkurenciu

Očakávaná séria Huawei P50 zrejme príde ešte neskôr, ako sme všetci predpokladali. Veľká zmena nastane aj v prípade použitého hardvéru.

Čínsky technologický gigant Huawei má pred sebou jednu z najväčších výziev od uvalenia sankcií zo strany USA. Tie totižto zásadne ovplyvňujú doterajšie pôsobenie značky na trhu s mobilnými zariadeniami, čo sa odráža aj na nie príliš dobrých predajných štatistikách a klesajúcej popularite značky. Stále sa však vo viacerých kútoch sveta nachádzajú priaznivci tejto značky, ktorí by si aj napriek veľkým problémom tohto čínskeho výrobcu radi zaobstarali ďalšiu vlajkovú loď. Práve špičkové modely od spoločnosti Huawei patrili medzi technologicky najvyspelejšie modely na trhu. V tomto roku sa môže karta zásadne obrátiť práve v neprospech spoločnosti Huawei.

Predstavenie je v nedohľadne

Ešte na jar tohto roku sa očakával príchod novej vlajkovej série s označením Huawei P50, ktorá by trh osviežila novou trojicou modelov so špičkovými špecifikáciami. Predstavenie týchto zariadení sa však už párkrát presúvalo a zrejme sa tak stane opäť. To však nie je jediná prekážka, s ktorou sa bude musieť čínsky gigant popasovať, informuje zahraničný portál Gizchina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei-p50-prototype-live-images-leak-3
Zdroj: androidheadlines

Nedostatok vlastných procesorov

Omnoho väčším problémom pre výrobcu je nedostatok vlastných mikročipov, respektíve priamo procesorov, ktoré doposiaľ vyrábala spoločnosť vo svojom vlastnom výrobnom závode. Výroba procesorov Kirin však bola výrazne obmedzená a následne aj pozastavená z dôvodu uvalených sankcií zo strany USA. Výrobca pri výrobe totižto používal viaceré technológie a patenty patriace americkým spoločnostiam, ktoré môžu spolupracovať s čínskymi výrobcami iba pri udelení výnimky. V prípade spoločnosti Huawei sa tak nestalo a výrobca sa najnovšie musí trápiť s očakávanými výpadkami procesorov Kirin 9000. Práve tie mali poháňať očakávanú vlajkovú sériu a podľa najnovších správ bude musieť výrobca siahnuť po konkurenčných produktoch.

Qualcomm Snapdragon 888
Zdroj: Qualcomm

Konkrétne sa špekuluje o tom, že Huawei v prípade modelu P50 siahne po procesore Qualcomm Snapdragon 888 so 4G konektivitou. Vyššia rada s 5G konektivitou však využíva americké technológie, čiže Huawei po tomto procesore siahnuť nemôže. Vyspelejším modelom Huawei P50 Pro a P50 Pro+ by však 5G konektivita rozhodne chýbala. Čínsky výrobca zatiaľ údajne má ako také zásoby 5G procesorov Kirin 9000, no vystačiť by mali maximálne do blížiacej sa zimy. Už dnes je tak jasné, že ohrozené je aj predstavenie ďalšej očakávanej série z modelového radu Mate. O tejto sérii zatiaľ príliš informácií nemáme a bohvie, či o nej má dostatok informácií samotný výrobca…

Kedy sa teda dočkáme novej série?

Predstavenie zariadení zo série Huawei P50 je stále ohrozené a pôvodne sa očakával príchod zhruba v strede leta. Najnovšie špekulácie však naznačujú príchod „obyčajného“ modelu Huawei P50 až v septembri. Jeho drahší a technologicky vyspelejší súrodenci Huawei P50 Pro a Huawei P50 Pro+ by sa však mohli na trh dostať až koncom tohto roka, no samozrejme, ide o najpesimistickejší scenár.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close