Huawei má v pláne vybudovať vlastnú továreň na procesory. Je tam však jedno veľké „ALE“

Išlo by o riešenie, ktoré (zatiaľ) nebude v oblasti výroby procesorov pre smartfóny konkurencieschopným

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: VoSveteIt.sk

Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o tom, že nad spoločnosťou Huawei sa „rozťahujú mračná“ a svitá im na lepšie časy. Za týmito správami stálo to, že došlo k miernemu uvoľneniu sankcií zo strany USA. Jednak dodávatelia snímačov pre kamery smartfónov dostali potrebné povolenia, aby mohli dodávať svoje produkty aj naďalej, tak aj  v prípade procesorov došlo k miernemu uvoľneniu sankcií. Konkrétne sa spomínali povolenia pre dodávky procesorov, ktoré nedisponujú 5G technológiou.

Experiment v podobe vlastnej továrne? Prečo nie

Portál Androidcentral.com upozorňuje na správy, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť Huawei nechce nechať nič na náhodu. Huawei má totiž plán vybudovať továreň v čínskom meste Shanghai, ktorá by bola schopnou dodávať potrebné komponenty do ich zariadení, najmä procesory. Spoločnosť si od tohto kroku sľubuje, že dokáže obísť nie len aktuálne, ale aj prípadné budúce sankcie. Stále však nemá ešte vyhrané, a to ani v prípade úspešného vybudovania továrne a spustenia výrobných liniek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stále ide však len o dlhodobý plán, ktorý…

Druhým dychom však treba dodať, že nepôjde o riešenie, ktoré prinesie žiadanú úľavu okamžite. Dôvodom je, že  továreň bude schopnou vyrábať v prvej váze 45nm čipy, neskôr sa presunie na 28nm výrobu a do konca roka 2022, by mala byť schopnou vyrábať 20nm čipy. Inými slovami, vo svete smartfónov nepôjde o konkurencieschopné procesory.

Procesory v tejto továrni by mali byť vyrábané prevažne pre chytré televízie, či IoT zariadenia. Druhým dychom však treba dodať, že zo strategického hľadiska by mohlo ísť priam o geniálnu investíciu, ktorá by mohla v budúcnosti viesť k väčšej nezávislosti spoločnosti od ďalších partnerov. Zároveň treba podotknúť, že v prípade úspechu, by viac menej nič nestálo spoločnosti v tom, aby napredovala s výrobou pokročilejších procesorov, ktoré by mohli byť potenciálne využívané aj v smartfónoch. 

Na celom tomto projekte sa má mimochodom zúčastniť aj partnerská spoločnosť Shanghai IC R&D Center, ktorá bude na konci dňa pravdepodobne zodpovednou za proces výroby samotných komponentov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre