Huawei hovorí o oficiálnom vydaní HarmonyOS. Ide o operačný systém, ktorého ambíciou je nahradiť Android

Huawei hovorí o prvom smartfóne, pre ktorý uvoľní HarmonyOS.

HarmonyOS
Zdroj: Huawei

Ide do tuhého! Čínsky technologický gigant, spoločnosť Huawei, už čoskoro uvedie HarmonyOS do ostrej prevádzky. Rovnako poznáme aj prvé zariadenia, pre ktoré bude k dispozícii. Na tému upozorňuje portál gsmarena.

HarmonyOS už v apríli

Portál konkrétne upozorňuje na harmonogram uvoľnenia HarmonyOS. Posledná testová fáza tohto operačného systému započne 31. marca, teda na prelome tohto mesiaca a apríla. Stále však pôjde ešte len o BETA zostavenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na ostré vydanie OS pre prvý smartfón nebudeme však dlho čakať. Dôvodom je, že krátko na to bude uvoľnená aj jeho stabilná verzia. Pôvodne sa špekulovalo, že prvým smartfónom s HarmonyOS bude ešte nepredstavený P50. To sa však nestane.

Ako môžete nižšie v náhľade vidieť, tak vôbec prvým aktualizovaným zariadením bude Mate X2. Malo by sa tak stať približne na prelome polovice mesiaca apríl. Očakáva sa totiž, že približne 10-14 dní bude Huawei aktívne testovať vývojársku verziu OS spolu s používateľmi zapojenými v BETA programe. Následne by mala byť aktualizácia v krátkom časovom slede uvoľnená pre smartfóny z produktových rád P40, či Mate 40 a ďalších. Okrem iného sa očakáva, že Huawei približne v rovnakom čase uvoľní vývojársku verziu OS pre globálny trh.

HarmonyOS_Mate X2_prvy smartfon s novym operacnym systemom
Zdroj: Huawei (Weibo)

Len pre pripomenutie, Huawei si v tomto roku trúfa na viac ako 200-miliónov smartfónov poháňaných operačným systémom HarmonyOS. Môžeme preto očakávať, že po úspešnom uvoľnení OS pre Mate X2, sa „roztrhne vrece“ s aktualizáciami. Tu však treba dodať, že aktualizácia na nový OS nebude povinnou, ale dobrovoľnou. Len pre zaujímavosť, Huawei aktuálne disponuje používateľskou základňou o veľkosti približne 530-miliónov aktívnych používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre