HuaweiSpravodajstvo

Huawei hlási finančné výsledky za 1. kvartál 2021. Aké dopady mal na nich odpredaj Honoru?

Huawei zverejnil finančné výsledky za 1. kvartál 2021. Tržby spoločnosti klesli, zisky však vzrástli, hoci spoločnosť predala značku Honor.

Spoločnosť Huawei prostredníctvom tlačovej správy ohlasuje finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Vo všeobecnosti čínsky technologický gigant môže hovoriť o úspešnom kvartáli, hoci spoločnosť dosiahla menšie tržby, ako tomu bolo rok dozadu. Dôvodom je, že aj napriek menším príjmom, spoločnosť zvýšila zisky.

Tržby klesli, zisk ale rástol

Tržby spoločnosti sa vyšplhali na úroveň 19,5-miliardy €, čo predstavuje medziročný pokles na úrovni -16,5%. Huawei tento výsledok odôvodňuje najmä predajom dcérskej značky telefónov, spoločnosti Honor.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ale aj napriek tomu, že Huawei predal značku Honor, tak zisky spoločnosti vzrástli. Tie predstavujú 11,1% z tržieb. Len pre porovnanie, v 1. kvartáli 2020, zisky z pohľadu percentuálnej hodnoty boli o -3,8% nižšími.

Podľa publikovaných správ, Huaweiu sa podarilo zvýšiť svoje zisky hlavne vďaka zlepšeniu kvality operácií a zvýšeniu efektívnosti riadenia v kombinácii s výnosmi z autorských honorárov. Spoločnosť Huawei vyčíslila, že vďaka týmto zárobkom zvýšila príjem o približne  497-miliónov €.

„2021 bude, podobne ako minulý rok, ďalšou skúškou, no tentokrát už bude spustená naša nová vývojová stratégie. Ďakujeme našim zákazníkom za dôveru, ktorú nám prejavili. Budeme pokračovať v tom, čo robíme, no tentokrát s väčším ohľadom na trvalú udržateľnosť a praktické benefity pre spoločnosť.” povedal na margo výsledkov Eric Xu, rotujúci riaditeľ Huawei.

Huawei v súvislosti s publikovaním finančných výsledkov hovorí, že spoločnosť sa chce sústreďovať na potenciál 5G technológie a ďalších aktivít súvisiacich s poskytovaním infraštruktúry. Rovnako spoločnosť dodáva, že aj naďalej chce investovať nemalé prostriedky do vývoja nových technológií.

“Tak ako tomu bolo aj doteraz, budeme pokračovať v investíciách do vedy a výskumu v značnej miere, aby sme čo najviac neutralizovali obmedzenia vyplývajúce zo zásahov do voľného trhu,” dodáva E. Xu.

Výsledky Huaweiu mohli byť výrazne lepšími, nebyť sankcií

V závere musíme dodať, že Huawei sa v prvej polovici roku 2019 dostalo na čiernu listinu amerických spoločností. V dôsledku čoho, boli na Huawei uvalené sankcie. Tie boli v priebehu času viackrát sprísňovanými a to dokonca natoľko, že Huawei aktuálne nemôže bez povolenia amerických úradov nakupovať produkty a služby vyrábané americkými technológiami. Spoločnosť v dôsledku sankcií dokonca vypadla z rebríčku 5-najpredávanejších výrobcov smartfónov pričom v prvom a druhom kvartáli minulého roka, atakovala prvú priečku. Podľa niektorých štatistík, Huawei  bol dokonca najpredávanejším výrobcom smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close