Huawei by tento rok mohol priniesť aj sériu Mate 60: Unikajú prvé informácie o novom smartfóne

Modelový rad Huawei Mate 60 by mohol prísť už o pár mesiacov. Prvý únik o ňom prezrádza viac než by sme čakali.

Huawei smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

Čínska spoločnosť Huawei sa na trhu už dlho neukázala najmä v prémiovom segmente. Po sankciách, ktoré čínskeho výrobcu skľučujú už niekoľko rokov, sa bývalý gigant sústredil skôr na prežitie na trhu, nie na prínos inovácií. Aj z toho dôvodu sa séria Huawei P50 ukázala v roku 2021 a séria Huawei Mate 50 ju nasledovala až rok na to, teda v roku 2022. Zdá sa však, že bývalý gigant to tento rok na trhu skúša oživiť novými zariadeniami a len chvíľku po predstavení série Huawei P60 sa dozvedáme aj o ďalšom prémiovom rade. Ním má byť Huawei Mate 60, ktorý podľa posledných únikov na sieti Twitter príde už o pár mesiacov.

Počas tohto roka máme vidieť aj sériu Huawei Mate 60

Oficiálne odhalenie série Huawei P60 prebehlo len pred pár dňami. Na európske predstavenie smartfónov pritom ešte stále čakáme no očakávame, že prebehne v najbližších týždňoch. Po série P60 však má prísť aj modelový rad Huawei Mate 60, pričom nikto nečakal, že oba prémiové modelové rady prídu počas jedného roka. Známy leaker, ktorý mimo iného predpovedal aj dizajn série P60, nám teraz odhalil prvé informácie o pripravovaných modeloch. Nezabudol tiež pridať aj snímky telefónov, ktoré odhaľujú ich dizajn.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimo iného však leaker poukazuje aj na to, že by sa séria Mate 60 mohla ukázať už v priebehu augusta. Tento modelový rad sa zvyčajne ukazuje až v druhej polovici roka, čo korešponduje aj s odhadovaným časom predstavenia noviniek. Očakávať máme vylepšenie fotoaparátu smartfónov, pričom v tejto oblasti séria Mate zvyčajne vynikala. Huawei by mohol ponúknuť aj 1″ snímač fotoaparátu a mnohé ďalšie vylepšenia.

Huawei má zarátať vylepšenie výbavy

Modelový rad Huawei P60 nám ponúkol výbavu skutočných vlajkových lodí s niekoľkými obmedzeniami. Hlavným obmedzením je bezpochyby absencia možnosti pripojenia sa do sietí piatej generácie (5G) či absencia Google služieb. To nás má čakať aj v modelovom rade Huawei Mate 60, keďže sankcie zo strany USA majú tieto zariadenia stále obmedzovať. Tešiť sa ale môžeme na vylepšenie batérie, ktorá by mohla mať väčšiu kapacitu.

Huawei Mate 40 Pro_kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

Zo snímok nám tiež vyplýva, že by Huawei mohol vsadiť na nový dizajn, ktorý by pôsobil inovatívne, no stále prémiovo. V rámci výbavy by sme mohli očakávať aj lepší čipset, keďže séria Huawei P60 vsadila „len“ na Snapdragon 8+ Gen 1. Novinky by tak mohli priniesť Snapdragon 8 Gen 2, prípadne vylepšený Snapdragon 8+ Gen 2. Ten by sa mal predstaviť už o pár mesiacov, pričom by poháňal novinky predstavené v druhej polovici tohto roka.

Myslíte si, že má Huawei ešte šancu vrátiť sa na výslnie? Alebo sú jeho šance už dávno preč? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre