APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Hraním hier sa dá poriadne zarobiť. Víťazi Dota 2 medzinárodného turnaja zarobili viac ako víťaz Wimbledonu!

Víťazi medzinárodného turnaja v Dota 2 usporiadaného spoločnosťou Valve si odniesli väčšie prize money, ako víťaz Wimbledonu.

Väčšina z  nás svoje ratolesti vyháňa od počítača von, nuž ak by ste však mali doma jedného z členov profesionálneho hráčske tímu „OG“, tak by ste robili presný opak. Hraním hier sa dajú totiž zarobiť celkom slušné peniaze. Veď posúďte sami.

Víťazi Dota 2 turnaja vyhrali väčšie peniaze ako víťaz Wimbledonu

Znie to šialene, ale víťazi medzinárodného turnaja organizovaného hernou platformou Valve  v počítačovej hre Dota 2 vyhrali väčší obnos peňazí, ako víťaz Wimbledonu. Na tému upozorňuje portál engadget.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Len pre zaujímavosť, víťaz Wimbledonu si na svoj účet pripísal 2,9 milióna dolárov. Zatiaľ čo víťazi medzinárodného turnaja v  hre Dota 2 si prpísali viac ako 15 miliónov dolárov. Druhým dychom však treba dodať, že v Dota tíme je 5 hráčov, teda na svoj účet si pripísal každý z nich „len“ po 3 milióny.

Predtým ako si sadnete za klávesnicu a  myš a začnete hrať hry, tak treba brať do úvahy, že medzinárodné prostredie môže byť veľmi konkurenčné. Mimochodom, aj na Slovensku máme niekoľko profesionálnych hráčov. Jedným z tých najznámejších je Ladislav „GuardiaN“ Kovács, ktorý je profesionálnym hráčom hry Counter Strike. Vráťme sa však späť k Dote. Jedná sa o hru kde stoja proti sebe dva tímy. Za každý tím hrá 5 hráčov, ktorých cieľom je dostať sa do základne nepriateľa a zničiť im hlavnú budovu. Každý hráč pritom hrá za iný charakter, ktorý má rôzne vlastnosti (napr. niekto je silný pri fyzickom útoku, niekto je mág, niekto je rýchly a podobne). Ako hra vyzerá v praxi si môžete pozrieť nižšie vo videu (pozn. redakcie: nižšie si môžete pozrieť finálový zápas OG vs EG).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close