SpravodajstvoWindows 10 MobileZariadenia

HP hovorí, že správy týkajúce sa konca podpory a predaja Elite x3 smartfónu sú len fámy

Počas včerajšieho dňa internetom prebehli informácie o tom, že spoločnosť HP sa chystá ukončiť podporu zariadenia HP Elite x3 ako aj zastaviť jeho samotný predaj k 1. novembru. Spolu s touto informáciou sa objavili aj prvé špekulácie o tom, že nový operačný systém Andromeda, na ktorom Microsoft údajne pracuje nebude dostupný pre dnešné najvýkonnejšie prístroje (čo je aj teoreticky možné).

Tieto správy pritom pri pohľade na aktuálny stav na trhu by neboli žiadnym prekvapením, predsa 1% komunita chytrých zariadení nie je terno pre žiadneho výrobcu zariadení a nehovorviac o cenovej politike smartfónu, ktorý patrí medzi tie najdrahšie na trhu.

Spoločnosť však niekoľko hodín po vynorení sa týchto správ začala ich prostredníctvom svojho hovorcu vyvraciať. V stanovisku sa hovorí, že spoločnosť aj naďalej bude plne oddaná svojej mobilnej stratégii a bude samrtfón predávať až do roku 2019, pričom dodáva, že sa bude aj do budúcnosti venovať oblasti mobility, aby reagovala na aktuálne požiadavky trhu.

Zdroj: WindowsLatest, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close