SamsungSpravodajstvo

Hovorca Samsungu pre slovenský a český trh sa nám vyjadril k dostupnosti smartfónu Samsung Galaxy Fold. Odpoveď nikoho nepoteší

Hovorca Samsung Electronics Czech and Slovak nemá žiadne nové informácie týkajúce sa zariadenia Samsung Galaxy Fold.

Krátko po prepuknutí problémov s vrchnou časťou displeja zariadenia Samsung Galaxy Fold, ktorá sa dala odstrániť jednoduchým „stiahnutím“ polymérovej vrstvy, verejnosť čakala čo sa udeje. O mesiac neskôr sa objavili prvé informácie hovoriace o tom, že Samsung problém vyriešil. Konkrétne sa spomínalo, že Samsung potiahol vrchnú časť polymérovej vrstvy pod okraj telefónu. Mnoho fanúšikov preto očakávalo skoré uvedenie zariadenia na trh.

Raz áno, a  druhýkrát zas nie

Od konca mája nás bombardujú správy hovoriace o  tom, že zariadenie by mohlo byť už čoskoro uvedené na trh. Dokonca sa spomínal aj konkrétny termín, júl. Spoločnosť Samsung tieto  informácie, však neskôr dementovala.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Od júna správy hovoriace o  uvedený zariadenia vyzerali byť už reálnejšie. Dokonca sa k zariadeniu vyjadrovali aj predstavitelia spoločnosti, napríklad Kim Seong (viceprezident spoločnosti Samsung Displej), ktorý hovoril o tom, že problémy týkajúce sa displeja boli vo veľkej miere vyriešené. Zároveň dodal, že Galaxy Fold je pripravený na uvedenie na trh (pozn. redakcie: nebol však špecifikovaný presný dátum).  Neskôr sa CEO spoločnosti Samsung, DJ Koh, vyjadril, že sú v  procese „obnovy“. Bližšie však nepriblížil presný dátum uvedenia zariadenia na trh.

Kedy sa Samsungu Galaxy Fold teda dočkáme?

Podarilo sa nám spojiť s  hovorcom spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak prostredníctvom agentúry OMNIPUBLIC CONSULTING a.s. (pozn. redakcie: spoločnosť zastupujúca Samsung na Slovensku),  ktorého sme sa opýtali, niekoľko otázok týkajúcich sa pravdivosti správ ohľadne vyriešenia problémov s displejom, dostupnosti zariadenia (uvedenia na trh, a v ktorých krajinách bude dostupný medzi prvými) a prácach na 2. generácii smartfónu.

Odpovede, resp. odpoveď nás moc nepotešila. Hovorca spoločnosti, David Sahula sa vyjadril nasledovne:

„…ku Galaxy Fold aktuálne nemáme žiadne nové informácie.“

Kedy tak môžeme očakávať znovuuvedenie zariadenia na trh? Ťažko dnes odhadnúť termín, ale ako vidieť z  odpovede hovorcu spoločnosti, tak ani samotné pobočky Samsungu nemajú dnes dostatok informácií.  Preto môžeme len usudzovať, že uvedenia zariadenia na trh, sa v najbližšom období pravdepodobne nedočkáme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close