HonorHuaweiSpravodajstvo

Honor rúbe vysoko. Hovorí, že s produktovou radou New Magic prekoná smartfóny Mate a P od Huaweiu

Honor pracuje na smartfónoch, ktorými chce prekonať vlajkové smartfóny svojej ex-materskej firmy.

Huawei ešte v novembri minulého roka predal značku Honor konzorciu Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd.. Čínsky technologický gigant urobil tak, aby zabezpečil prežitie „svojho dieťaťa“ vrátane dodávateľská reťazca Honoru. Dôvodom bolo, že Huawei vrátane pridružených firiem, boli pod silným tlakom amerických sankcií, ktoré pretrvávajú do dnes. Pomocou predaja dcérskej značky sa však Honoru podarilo zo sankcií vymámiť. Riaditeľ spoločnosti v súvislosti s predajom značky prízvukoval, že hoci sa mu ťažko lúči s Honorom, tak ten nemá zabudnúť na to, že od tohto momentu sú konkurenciou a cieľom spoločnosti, by malo byť poraziť svoju ex-materskú firmu.

Honor si trúfa na tie najlepšie smartfóny Huaweiu

Najnovšie generálny riaditeľ Honoru prišiel s celkom odvážnymi slovami v súvislosti s pripravovanou produktovou radou smartfónov New Magic.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

George Zhao v rozhovore, na ktorý poukazuje portál gsmarena.com uviedol, že plánujú v dohľadnej dobe uviesť na trh niekoľko vlajkových smartfónov. Na tom by nebolo nič zvláštne. „Bombou“ rozhovoru však bolo, že pripravované smartfóny by mali prekonať dokonca aj smartfóny z produktovej rady Huawei Mate a Huawei P. Tu treba pripomenúť, že ide o produktové rady spoločnosti Huawei s prívlastkom „najlepšie“. O týchto smartfónoch je známe, odhliadnuc od dokonalej optimalizácie softwaru, že dominujú vo viacerých rebríčkoch, najme v tých, kde sa hodnotí kamera smartfónov.

„Nebudeme zo seba robiť marketingovú spoločnosť. Základnou vecou je spoľahnúť sa na produkty. Honor chce mať vplyv na špičkový trh a umiestni a vybuduje Magic ako najlepší vlajkový produkt v tomto segmente, ktorý prekoná úroveň a schopnosti Mate a P. “ uviedol Zhao.

Zhao ďalej v rámci rozhovoru odhalil, že pracujú s viacerými poprednými spoločnosťami, ktoré ich posúvajú míľovými krokmi dopredu. Spomenul napríklad Qualcomm, či Google. Keď už spomíname Qualcomm, tak len niekoľko dní dozadu vyplávalo na povrch, že Honor už v júli tohto roka pravdepodobne uvedie na trh smartfón s procesorom Snapdragon 888. Môžeme tak predpokladať, že to bude jeden z pripravovaných smartfónov z produktovej rady New Magic vzhľadom na typ procesora.

Riaditeľ spoločnosti druhým dychom však prezradil, že to nemajú „ľahké“, ako si mnohí myslia. Dôvodom je, že aktuálne sa pasujú s presunom do nových kancelári, tvorbou nových vývojových tímov a podobne. Inými slovami, musia sa pasovať s „odlúčením sa“ a postavením sa na vlastné nohy. Okrem iného Zhao prezradil, že rokujú aj s ďalšími potenciálnymi partnermi ohľadne spoluprác, napríklad s AMD, či Intelom. Len pre zaujímavosť, spoločnosť v minulom roku celkovo dodala na trh viac ako 2-miliardy zariadení (pozn. redakcie: nejde len o smartfóny, ale aj o ďalšie zariadenia).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close