HonorNávody

Honor radí, ako môžete znížiť námahu očí v súvislosti s používaním obrazovky vášho smartfónu

Honor radí, ako môžete znížiť námahu očí. Používate niektorý z tipov spoločnosti?

Obrazovky televízorov, či smartfónov a ďalších zariadení, dokážu potrápiť naše oči. Vo všeobecnosti pozeranie sa na monitor bez ohľadu na typ zariadenia, namáha naše oči. V dôsledku toho nám môžu vysychať, štípať, bolieť, a prípadne navodzovať pocit únavy. Ide o problém, ako starých, tak aj nových obrazoviek a to aj napriek tomu, že tie nové disponujú rôznymi novými technológiami, ktoré zmierňujú namáhanie. Ako však možno vyťažiť z obrazovky čo najviac a zároveň znížiť namáhanie očí? Honor radí, ako na to.

Honor radí, ako môžete znížiť namáhanie očí

Honor konkrétne hovorí o troch základných nastaveniach, ktorými disponujú nielen smartfóny spoločnosti, ale aj mnoho konkurenčných výrobcov telefónov. Je ním automatická regulácia žiarenia, manuálne nastavenie jasu, či režim komfortného čítania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Automatická regulácia žiarenia

Automatické nastavenie jasu je základné nastavenie, ktoré môže ovplyvniť to, ako sú vaše oči namáhané. K nastaveniam tejto funkcie sa môžete dostať  niekoľkými cestami. Prvou je prostredníctvom notifikačnej lišty, prostredníctvom skratiek dostupných v paneli s úlohami. Druhou cestou je prostredníctvom nastavení smartfónu, kde je potrebné zvoliť sekciu Zobrazenie a jas. Následne je potrebné z ponuky vybrať možnosť automatického nastavenia jasu. Ako túto funkciu zapnete, tak sa vám bude automaticky prispôsobovať jas podsvietenia vášho displeja v závislosti od dopadajúceho svetla na obrazovku smartfónu.

Manuálne nastavenie jasu

Druhým spôsobom, ktorý odporúčame aj my, v prípade ak zlyhá algoritmus starajúci sa o automatickú úpravu jasu, je pomocou manuálneho nastavenia úrovne podsvietenia. K nemu sa môžete dostať prostredníctvom notifikačnej lišty.

Režim komfortného čítania

Pravdepodobne „najchytrejším“ spôsobom, ako si môžete prispôsobiť jas, je prostredníctvom režimu komfortného čítania. V tomto prípade je opäť potrebné navštíviť sekciu Zobrazovanie a jas v rámci nastavení smartfónu. Potom vyberte možnosť Ochrana zraku, kde si môžete nastaviť a prispôsobiť režim komfortného čítania.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close