HonorHuaweiSpravodajstvo

Honor prezradil, či sa vrátia k Mobilným službám Google. Schvaľujete tento krok, alebo nie?

Honor konečne bližšie približuje svoje plány do budúcna, ktoré mnohí používatelia na globálnom trhu bezpochyby ocenia.

Spoločnosť Huawei je už takmer 2 roky pod enormným tlakom amerických sankcií pričom situácia ich prinútila k odpredaju dcérskej značky Honor, aby zabezpečili jej prežitie. V súčasnosti Huawei nemôže nakupovať produkty a služby, ktoré sú vyvíjané americkými technológiami bez potrebných povolení zo strany amerických úradov. V praxi to znamená nedostatok komponentov, či obmedzenie prístupu ku softwaru, akým sú napríklad Mobilné služby Google.

Huawei na túto situáciu zareagoval zintenzívnením vývoja vlastných mobilných služieb a alternatívneho operačného systému HarmonyOS. Očakávalo sa, že Honor pôjde v rovnakých šľapajach. Predaj spoločnosti však priniesol otázku, vráti sa Honor ku Mobilným službám Google?

Len niekoľko dní dozadu, generálny riaditeľ Honoru, priniesol na otázku vyššie zmiešanú odpoveď. Vo svojej podstate povedal, že to bude závisieť od toho, ako bude spoločnosť napredovať vo vývoji tohto operačného systému.

Konečne máme priamočiaru odpoveď

Spoločnosť Honor rovnako predstavila pár dní dozadu smartfón View40, ktorý bol uvedený na trh bez Mobilných služieb Google. Mnohých to prekvapilo. Druhým dychom však treba povedať, že zariadenie bolo vyvíjané ešte pod záštitou Huaweiu, a preto tento krok nie je až tak neočkovaným.

Najnovšie spravodajský portál scmp.com priniesol exkluzívny rozhovor s generálnym riaditeľom spoločnosti Honor, George Zhao Mingom. Tento rozhovor vo veľkej miere odkryl plány spoločnosti do budúcnosti. Jedným z ich hlavných cieľov je vytvoriť vlajkové smartfóny, ktorými by pokorili nielen Apple, ale aj Huawei v domácej Číne.

„Našou hlavnou misiou v tomto roku je výroba vlajkových telefónov, ktoré môžu konkurovať Apple a Huawei v Číne,“

Cieľ vyššie je logickým. Ide o konkurenčné firmy pričom Honor disponuje konkurencieschopnými technológiami. Podarí sa spoločnosti však uspieť aj na globálnom trhu? Dáta publikované IDC odhaľujú, že Huaweiu sa to moc nedarí. Dôvodom je absencia Mobilných služieb Google v kombinácii s nedostatkom komponentov. Nižšie si môžete pozrieť predaje smartfónov za uplynulý 4. kvartál roku 2020.

Výrobca 2020 Celkové dodávky 2020 Trhový podiel 2019 Celkové dodávky 2019 Trhový podiel Medziročné porovnanie
Apple 90.1 23.4% 73.8 19.9% 22.2%
Samsung 73.9 19.1% 69.5 18.8% 6.2%
Xiaomi 43.3 11.2% 32.8 8.9% 32.0%
OPPO 33.8 8.8% 30.6 8.3% 10.7%
Huawei 32.3 8.4% 56.2 15.2% -42.4%
Others 112.4 29.1% 107.1 28.9% 5.0%
Total 385.9 100.0% 369.9 100.0% 4.3%

„Nevidím dôvod, aby sme nespolupracovali s Google“

Práve neúspech Huaweiu, je pravdepodobne jedným z hlavných dôvodov, prečo sa Honor vráti s veľkou pravdepodobnosťou k Mobilným službám Google. Odhalila to informácia ohľadne partnerov spoločnosti. Generálny riaditeľ Honoru totiž prezradil, že nevidí dôvod na to, aby nespolupracovali so spoločnosťou Google. Rovnako dodal, že už nejaký ten piatok prebieha komunikácia medzi oboma spoločnosťami.

Ming bohužiaľ však ďalej neodhalil, či plánujú predstaviť s Mobilnými službami Google aj zariadenia Honor View40. V každom prípade, jeho slová jasne naznačujú, akým smerom sa bude spoločnosť uberať v blízkej budúcnosti.

Via gsmarena.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close