HuaweiSpravodajstvo

Honor pravdepodobne stlačí cenovku 5G smartfónov na trhové minimum. CEO spoločnosti hovorí o veľmi prijateľnej cen

Generálny riaditeľ spoločnosti Honor povedal, že pracujú na viacerých zariadeniach s podporou 5G, ktorých cena by mohla začínať už na 140USD.

5G technológia je bezpochyby trendom na budúce roky. Viacero výrobcov sa preto začína pomaly, ale isto preorientovávať zo 4G štandardu na 5G. Jedným z  takýchto výrobcov je aj spoločnosť Xiaomi, ktorá pred pár dňami vydala stanovisko, že všetky jej smartfóny s cenovkou vyššou ako je 250€, budú podporovať 5G technológiu. V  segmente dostupných 5G smartfónov chce však o svojho zákazníka zabojovať aj spoločnosť Honor, ktorá patrí pod krídla Huawei.

Honor chce posunúť cenu 5G smartfónov ešte nižšie

Spoločnosť Honor je v  súčasnosti jedným z najdravejších výrobcov smartfónov, ktorý tlačí ako aj na cenu, tak aj na kvalitu smartfónov. Najnovšie, generálny riaditeľ spoločnosti, Goerge Zhao, povedal pre lokálne čínske média, že ďalšie zariadenia s  podporou 5G technológie budú dostupné vo viacerých cenových kategóriách, vrátane cenovky už do 1 00 Yuanov, čo predstavuje približne 140 USD.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, spoločnosť len 2 dozadu predstavila zariadenia Honor V30 5G, ktorého cena je približne 550 USD, čo je o niečo málo väčšia polovica ceny, ako je to v prípade zariadenia Mate 30 Pro 5G. Zhao sa ďalej vyjadril, že chcú ako spoločnosť ďalej expandovať v segmente cenovo dostupných zariadení. Tak isto predpokladá, že smartfóny  z produktovej línie V30 budú veľmi úspešnými, a to aj mimo domácej Číny.

Honor V30 a V30 Pro 5G ponúkajú 6,57“ FHD+ displej s výrezom pre prednú selfie kameru. V30 zariadenie je poháňané procesorom Kirin 990 (+ Balong 5000), zatiaľ čo V30 Pro 5G ponúka procesor Kirin 990 5G. Zariadenia ďalej poháňa 6GB/8GB RAM v kombinácii s 128GB úložným priestorom, zatiaľ čo v prípade V30 Pro 5G smartfón dopĺňa 8GB RAM s 256GB úložným priestorom. Obe zariadenia ponúkajú rýchle nabíjanie do 40W (resp. do 27W v prípade bezdrôtového nabíjania) a čerešničkou na torte je 5W reverzné nabíjanie.Zároveň obe zariadenia disponujú 3-kamerami (40MP hlavný (f / 1,8) + 8 MP ultraširoký snímač (f / 2,4) + 8 MP teleobjektív (f / 2,4) s 3-násobným zväčšením a laserovým zaostrovacím senzorom).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close