HonorHuaweiSpravodajstvo

Honor je z najhoršieho vonku. Čísla ukazujú, že spoločnosť po odlúčení sa od Huaweiu, je opäť na koni!

Honor na domácom trhu naberá na sile. V auguste spoločnosť pokryla 15% celkového dopytu. Stala sa 3. najúspešnejším predajcom smartfónov.

Minulý rok bol pre spoločnosť Huawei náročným pričom nie je tomu inak ani v tomto. Nepriaznivá situácia, do ktorej sa dostala spoločnosť v dôsledku sankcií zo strany amerických úradov, prinútila technologického giganta dokonca predať dcérsku značku telefónov Honor. Stalo sa tak ešte v novembri minulého roka.

Dôvodom tejto transakcie bolo najmä to, aby Huawei zabezpečil prežitie svojho dieťaťa.

Honor to zvládol, je z neho fungujúci výrobca smartfónov

Samozrejme, po odtrhnutí sa Honoru od spoločnosti Huawei vyplávala na povrch otázka: „Prežije Honor bez spoločnosti Huawei?“ .

So spoločnosťou to nevyzeralo ružovo. Prvé mesiace po odčlenení sa od Huaweiu, ako aj v úvod tohto roka, predaje spoločnosti išli ako v lete na saniach. Mohli sme však čítať viacero vyjadrení spoločnosti, v ktorých Honor oznamoval rôzne spolupráce. Dnes to vyzerá tak, že spolupráce, ktoré spoločnosť ohlasovala, prinášajú svoje ovocie. Dôvodom je, že Honor je opäť na koni. Ako ukazujú dáta spoločnosti counterpointresearch.com, Honor sa dostal v domácej Číne na pozíciu 3. najsilnejšie hráča v oblasti predaja smartfónov. Stalo sa tak v priebehu augusta, kedy pokryl 15% dopytu.

„Po vyčlenení sa zo spoločnosti Huawei, HONORu sa podarilo obnoviť vzťahy s komponentnými hráčmi. Odvtedy spoločnosť HONOR, ktorá využíva svoje silné možnosti výskumu a vývoja, uviedla na trh nové produkty a v Číne sa rýchlo zotavuje. Séria HONOR 50 zaznamenala v strednom segmente okamžitý úspech. HONOR sa so sériou Magic zameriava okrem iného aj na prémiový segment, čím rozširuje svoje portfólio naprieč cenovými pásmami. Záujem o telefóny bol tiež zo strany  verných spotrebiteľ Huawei a HONOR, ktorí sa držali svojich zariadení a neprešli na iné značky. Spoločnosti Honor rovnako dopomohli silné vzťahy s distribútormi, aby opäť dostali svoje výrobky na trh. Vzkriesenie spoločnosti HONOR ešte viac posilní hospodársku súťaž na čínskom trhu v roku 2021.“ hovorí Tarun Pathak jeden z riaditeľov spoločnosti Counterpointresearch.

Vývoj predajov smartfónov spoločnosti, si môžete pozrieť nižšie na grafe.

Cina predaje smartfonov Honor 2021 do konca augusta
Zdroj: counterpointresearch

Analytici spoločnosti rovnako dodávajú, že čínsky trh so smartfónmi aktuálne zažíva turbulentné obdobie. Dôvodom je expanzia spoločností, ako sú Oppo, vivo, ale i Xiaomi, ktoré na domácom trhu postupne zapĺňajú medzeru po spoločnosti Huawei. Analytici ďalej hovoria, že rast spoločnosti Honor mimo domáceho trhu je dnes otázny, hoci spoločnosť pozvoľne naberá silu aj na globálnom trhu. Dôvodom je najmä nižšia lojalita zákazníkov v strednom segmente k značke mimo domácej Číny.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close