ANDROIDHonorSpravodajstvo

Honor 50 je na svete! Ponúka nielen Mobilné služby Google, ale aj procesor spoločnosti Qualcomm

Honor predstavuje novú radu smartfónov. Na globálnom trhu budú dodávané s Mobilnými službami Google.

Spoločnosť Honor dlhé roky patrila pod krídla konzorcia Huawei. Minulý rok čínsky technologický gigant bol však nepriamo donútený k tomu, aby dcérsku značku predal. Dôvodom boli sankcie zo strany amerických úradov, ktoré obmedzili spoločnosť natoľko, že nielenže nemohla nakupovať produkty vyrábané americkými technológiami, ale rovnako nemohla ani aktívne používať služby vyrábané americkými technológiami. Sankcie pritom pretrvávajú do dnešných dní.

Tieto opatrenia sa priamo dotkli aj dnes už ex-dcérskej značky telefónov Honor, ktorá sa aktuálne pomaly, ale isto dostáva z najhoršie von. Produktová rada smartfónov Honor 50 je prvou, ktorá po dlhšej dobe prináša podporu Mobilných služieb Google. Portál gsmarena.com najnovšie upozorňuje na predstavenie zariadení Honor P50 Pro, Honor 50 a Honor 50 SE, ktoré sa môžu pochváliť GSM službami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Honor 50 a Honor 50 Pro

Samozrejme, tým najvýkonnejším zariadením z produktovej rady je verzia smartfónu s prívlastkom Pro. Tá ponuka 6,72“ AMOLED displej s FHD+ rozlíšením spolu s podporou 120Hz zobrazovacej frekvencie. Okrem iného telefón ponúka aj duálnu selfie kameru, ktorú nájdeme vo výreze v ľavej časti displeja smartfónu. Okrem iného displej podporuje 300Hz vzorkovaciu frekvenciu, či technológiou dynamickej úpravy Hz v závislosti od toho, čo sa zobrazuje na obrazovke zariadenia. V prípade verzie Honor 50, zariadenie disponuje 6,57“ displejom a jednou selfie kamerou umiestnenou v priestrele strednej časti obrazovky. Inak sú špecifikácie displeja rovnakými.

Oba modely smartfónov zdieľajú identické snímače ktoré sú umiestnené v dvoch kruhoch. Hlavná kamera ponúka 108-megapixlový snímač s veľkosťou 1/1,52“. Snímač okrem iného podporuje technológiu Pixel binning, nie však v podobe 4 pixelov, ktoré sa zlučujú do jedného, ale v podobe až 9 pixelov, ktoré sa zlučujú do jedného. Hlavný snímač je doplnený o 8-megapixelový ultraširoký snímač a o 2-megaplixeový makroobjektív a hĺbkový snímač.

Honor V50 produktova rada smartfonov
Zdroj: Honor

Qualcomm „na palube“

Zatiaľ čo v minulosti sme v prípade telefónov boli zvyknutí najmä na procesory Kirin, tak najnovšie výrobca smartfónov siahol po čipoch spoločnosti Qualcomm. Honor 50 a 50 Pro disponujú mobilným čispetom Snapdragon 778G v kombinácii s grafickým čipom Adreno 642L GPU. Ide o čip, ktorý je výkonnostne porovnateľným s procesorom Snapdragon 780G. Rovnako treba dodať, že zariadenia disponujú 8GB RAM pamäťou, resp. 12GB.

Honor 50 Pro_rychle nabijanie
Zdroj: Honor

Čo sa týka softwaru, tak zariadenia disponujú nadstavbou Magic UI 4.2, ktorá je založená na Androide 11. V prípade globálnych verzií zariadení sa očakáva, že budú na trh dodávané už s predinštalovanými GSM službami. Okrem iného za spomenutie určite stojí povedať, že 50 Pro ponúka batériu s kapacitou 4 000 mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone do 100W, zatiaľ čo verzia Honor 50 ponúka batériu s kapacitou 4 300 mAh, ale len s podporou rýchleho nabíjania do 66W. Zariadenia by mali byť dostupné na domácom trhu od 25. júla a ich cena bude začínať na úrovni približne 420 dolárov (Honor 50), resp. 580 dolárov. Honor rovnako potvrdil, že zariadenia budú neskôr dostupné na viac ako ďalších 40 trhoch.

Honor 50 SE

Honor 50 SE je z trojice predstavených zariadení najmenej výkonným smartfónom. Ponúka 6,78“ IPS LCD displej so 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Vo priestrele displeja okrem iného nájdeme ešte 16-megapixelovú kameru. V prípade zadnej kamery, zariadenie disponuje hlavným 108-megapixelovým snímačom, ktorý je doplnený o 8-megapixelový ultraširoký snímač a 2-megapixlový makrosnímač.

Honor 50 SE
Zdroj: Honor

Čo sa týka procesoru, tak Honor v tomto prípade siahol po procesore Dimensity 900, ktorý je doplnený o 8GB RAM a 128GB úložný priestor. Zariadenie okrem iného disponuje batériou s kapacitou 4 000 mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 66W. Pri pohľade na software, tak smartfón je poháňaný nadstavbou Magic UI 4.2, ktorá je založená na Androide 11. Cena zariadenia bude začína na úrovni približne 375 dolárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close