AutáSpravodajstvo

Honda sľubuje razantné zmeny, ktoré zmenia tvár spoločnosti na nepoznanie. Je to správna cesta?

Honda hovorí, že do roku 2040 budú globálne predaje ich elektromobilov tvoriť 100% všetkých predajov.

Veľké automobilové spoločnosti sa donedávna sústreďovali primárne na konvenčné spaľovacie motory. Posledné roky však priniesli viacero nových modelov elektromobilov, pričom automobilky čoraz aktívnejšie hovoria o postupnom prechode na tento typ vozidiel. Rovnako čísla ukazujú, že o tento typ vozidiel rastie záujem. Výrobcovia automobilov preto reagujú na tento dopyt a čoraz častejšie prichádzajú s novými technológiami, ktoré majú potenciál túto oblasť mobility posunúť dopredu. Za spomenutie stojí napríklad nová technológia „bezhmotnej batérie“. Ide o typ batérie, ktorá je súčasťou štruktúry vozidla.

Honda robí krok, ktorý zmení tvár spoločnosti

Honda, ako aj ďalší výrobcovia automobilov, sa zaviazala k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality a spolu s týmto cieľom, spoločnosť hovorí o postupnom prechode primárne na elektrické vozidlá. V praxi to znamená, že spoločnosť Honda, plynúcim časom vo výraznej miere obmedzí výrobu  konvenčných palivových automobilov. Sústrediť sa chce do budúcnosti výlučne na elektromobily. Na tému upozorňuje spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

„Na všetkých hlavných trhoch s elektrifikáciou sa bude spoločnosť Honda usilovať o zvýšenie pomeru batériovo-elektrických (EV) a elektrických vozidiel s palivovými článkami (FCV) na celkových jednotkových predajoch spolu na 40% do roku 2030, na 80% do roku 2035 a potom na 100 % globálne do roku 2040.“ píše Honda v publikovanej tlačovej správe.

Spoločnosť spolu s týmto cieľom, oznámila aj miliardové investície do vývoja nových technológií. Nový generálny riaditeľ spoločnosti, Toshihiro Mibe prezradil, že Honda v priebehu nasledujúcich 6 rokov do výskumu nových technológií vrátane elektrických pohonov investuje viac ako 45 miliárd dolárov.

„Spoločnosť Honda uskutočňuje nezávislý výskum všetkých polovodičových batérií s cieľom zvýšiť kapacitu a znížiť náklady na batérie novej generácie pre svoje elektrifikované vozidlá.“ píše Honda  v publikovanej správe.

Spoločnosť v závere dodáva, že od druhej polovice 20. rokov 21. storočia uvedie Honda na trh sériu nových modelov EV, ktoré preberú e:Architecture, úplne novú platformu EV. Tieto modely EV sa najskôr predstavia na severoamerickom trhu a potom budú postupne uvádzanými aj v ďalších oblastiach sveta. Spoločnosť rovnako prezrádza, že elektrifikačná stratégia sa rozšíri aj do ponuky motocyklov a skútrov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close