SpravodajstvoTechnológieWindows

Holandské Národné Múzeum použije HoloLens, aby priblížilo históriu bližšie k ľuďom

Holanďania chcú priblížiť históriu bližšie k ľuďom, a zvolili si skutočne šikovný spôsob ako oslovia všetky generácie od tých najmladších po tie najstaršie – prostredníctvom inteligentných okuliarov HoloLens, vďaka čomu môžu rozšíriť šírku exponátov v Národnom Múzeu Holandska.

V súčasnosti Národné Múzeum totiž je schopné ukázať len kolo 20% exponátov z ich zbierky verejnosti, ale za pomoci s Delftskou Univerzitou Vied a Technológií sa im podarilo nájsť cestu ako ukázať širšie spektru exponátov – prostredníctvom HoloLens.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Annelies Maltha, zástupkyňa univerzity na margo tejto technológie povedala: „ľudia môžu virtuálne navštíviť výstavu a vidieť toho oveľa viac.“ V súčasnosti vedecký tím pracuje na artefaktoch ako je napríklad egyptský chrám Teffeh, ktorý momentálne nie je dostupný verejnosti.

„HoloLens vám umožní v rozšírenej realite vidieť virtuálne miesta, ktoré vám umožnia vidieť chrám, cítiť starovekú atmosféru okolo vás,…“

V súčasnosti však táto technológia je stále len vývoji, ale pevne veríme že v budúcnosti prinesie „virtuálnych sprievodcov“, ktorí nás, bežných návštevníkov zavedú do „histórie“, ktorú bude možné doslova „zažiť“ na vlastnej koži.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close